۴۰ هزار پرستار پروانه صلاحیت حرفه ای دریافت کرده اند

تهران- ایرنا- معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تاکنون برای بیش از ۴۰ هزار نفر از گروه پرستاری پروانه صلاحیت حرفه ایر صادره شده است، گفت: در سومین دوره این آزمون ۶۸۰۰ پرستار برای دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای شرکت کرده اند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، عباس عبادی در حاشیه بازدید از محل آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه این آزمون در تهران در سه دانشگاه شهید بهشتی، تهران و ایران و در دانشگاههای مراکز استانها به صورت همزمان برگزار می شود، اظهارداشت: این آزمون در رشته های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای پرستاری، اتاق عمل و هوشبری برگزار شد و بیش از ۶۸۰۰ نفر در این آزمون شرکت کرده اند.  

وی اظهار داشت: داشتن پروانه صلاحیت حرفه ای برای پرستارانی که  تقاضای پست های بالاتر یا درخواست تاسیس مراکز مشاوره پرستاری و مراقبت در منزل دارند، الزامی است.

وی با بیان اینکه با اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری کسب پروانه صلاحیت حرفه ای اجباری می شود، ادامه داد: پروانه صلاحیت حرفه ای در گذشته به صورت مبتنی بر کسب امتیازات باز آموزی بود و به دلیل اجباری نبودن آن استقبال خوبی از آزمون صلاحیت حرفه ای نمی شد. ولی با توجه به نیاز گواهی مذکور و کاربرد آن در موارد یادشده، تعداد شرکت کنندگان رو به افزایش است.

  در آینده نزدیک صدور گواهی صلاحیت حرفه ای بصورت الکترونیکی خواهد شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha