سیل و طوفان چهار هزار و ۴۹۵ میلیارد تومان به استان کرمان خسارت وارد کرد

کرمان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان مجموع خسارات ناشی از سیل و طوفان ۲۵ تا ۳۰ دی ماه این استان را حدود چهار هزار و ۴۹۵ میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، مجید سعیدی با اعلام این خبر افزود: خسارت برآورد شده در این استان پس از ارزیابی توسط کارشناسان دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری های ۱۵ شهرستان تحت تاثیر سیل و توفان در قالب فرم‌های استاندارد تهیه شده است. 
وی ادامه داد: از مجموع خسارت‌های برآورد شده، حدود ۲ هزار و ۷۹۴ میلیارد تومان مربوط به بخش زیربنایی و حدود یک هزار و ۷۰۱ میلیارد تومان مربوط به بخش کشاورزی است. 
مدیرکل مدیریت بحران کرمان تصریح کرد: سه هزار و ۷۹۲ واحد مسکونی نیز در سیلاب و بارش های ۲۵ تا ۳۰ دی ماه در این استان آسیب دیده‌اند که سه هزار و ۴۸۰ واحد نیاز به تعمیر دارد و ۳۱۲ واحد باید بازسازی شود. 

سعیدی عنوان کرد: برآورد صورت گرفته به همراه مستندات به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال شده‌ که با امضای وزیر کشور به منظور طرح در جلسه هیات دولت به سازمان برنامه و بودجه ارسال خواهد شد. 

وی ابراز داشت: پس از تصویب و ابلاغ اعتبارات جبران خسارت‌های وارده، پیگیری های لازم به عمل خواهد آمد. 

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان یادآور شد: اقدامات فوری و اضطراری از جمله بازگشایی و ایجاد گذرهای موقت در راهها و ترمیم و اصلاح برخی از زیرساخت‌ها انجام گرفته و احداث سیل بندهای آسیب دیده در دست اقدام است. 

سیلاب طی دو هفته گذشته خسارت های زیادی در برخی مناطق کرمان از جمله شهرستان های جنوبی این استان برجا گذاشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha