قاب ماندگار خانم فرهمند بر محدود نشان دادن زنان ایرانی خط بطلان کشید

تهران- ایرنا- سخنگوی دولت در صفحه اینستاگرام خود نوشت: قهرمانی که فقط روی سکو رفتن و مدال بر گردن آویختن نیست. قاب ماندگار خانم فرهمند در کنار آرنیکای عزیز و دوست‌داشتنی خط بطلان کشیدن به همه دروغ‌ها و برچسب‌هایی است که زنان ایرانی را محصور و محدود نشان می‌دهد. 

به گزارش ایرنا، سخنگو و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت روز پنجشنبه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: قاب ماندگار خانم فرهمند در کنار آرنیکای عزیز و دوست‌داشتنی را بارها دیدم. همین قاب برای اثبات قهرمانی تیم ملی فوتبال بانوان کافی بود. قهرمانی که فقط روی سکو رفتن و مدال بر گردن آویختن نیست. خط بطلان کشیدن به همه دروغ‌ها و برچسب‌هایی که زنان ایرانی را محصور و محدود نشان می‌داد، فراتر از ایستادن روی سکوی قهرمانی است. 

لبخند آرنیکا را به خاطر داشته باشید. او امروز سخنگوی زنان ایران است؛ پرچم افراشته همه کسانی است که می‌خواهند به دنیا ثابت کنند در ایران اسلامی، می‌توان هم زن بود، هم مادر بود، هم “افتخار” آفرید. 

بانوان ورزشکار سرزمینم، شما قهرمان ملت ایران هستید. همه ما می‌دانیم که بازی تدارکاتی جدی‌ای نداشتید تا بتوانید همه استعدادهایتان را به منصه بروز و ظهور برسانید. همه می‌دانیم که هم در قامت مادری خوش می‌درخشید، هم تدبیر امور منزل را به نحو احسن به انجام می‌رسانید و هم در میدان ورزش ساعی و مصمم هستید. می‌دانیم که هم‌زمان در دو جبهه می‌جنگید: یکی با ساختارهای معیوب جهانی که عرصه‌ها را بخاطر حجابتان بر شما تنگ می‌کنند اما شما همیشه ارزش‌ها را سر دست می‌گیرید، دیگری هم وسط مسابقه با تیم رقیب. 

به امید موفقیت‌های روزافزون و درخشش‌های بیش از پیش....

قاب ماندگار خانم فرهمند بر محدود نشان دادن زنان ایرانی خط بطلان کشید

به گزارش ایرنا، الهام فرهمند بازیکن ۲۸ ساله تیم ملی فوتبال زنان ایران است. حضور او به همراه فرزند خردسالش در آخرین تمرین و مراسم بدرقه تیم ملی پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا، توجهات را به خود جلب کرد.
تیم ملی فوتبال زنان ایران در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی آسیا مقابل هند به تساوی بدون گل رسید و بازی با چین و چین تایپه را واگذار کرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha