تزریق دُز سوم واکسن کرونا در خراسان شمالی به ۳۰ درصد رسید

بجنورد- ایرنا- مدیر گروه بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: تاکنون ۳۰ درصد جامعه هدف در این استان دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و باید افراد باقیمانده نیز هر چه سریعتر مرحله سوم واکسیناسیون را انجام دهند.

فیض الله برزگر روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای تزریق دُز سوم واکسن کرونا در استان تاکنون ۱۲۴ هزار و ۳۴۱ نفر دُز سوم را دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و ۳۵۵ هزار و ۲۲۵ دُز واکسن کرونا در استان دریافت شده است، گفت: از این تعداد ۵۵۶ هزار و ۸۰۲ دُز در نوبت اول و ۴۹۲ هزار و ۸۷۴ دُز نیز در نوبت دوم واکسیناسیون تزریق شده است.

برزگر با ابراز نگرانی نسبت به عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در برخی مراسم ها، افزود : اگر وارد موج ششم بشویم، کرونا طغیان خواهد کرد، بنابراین مردم باید همچنان پایبند رعایت دستورالعمل های بهداشتی باشند.

وی با بیان اینکه تمامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون در استان فعال است، گفت: هم اینک سبد واکسیناسیون خراسان شمالی تکمیل است و از شهروندان می خواهیم برای ایمنی بیشتر جامعه هر چه سریع تر نسبت به تزریق دُز سوم خود مراجعه کنند زیرا واکسیناسیون در کنار رعایت شیوه نامه های بهداشتی تنها راه مقابله با هر گونه سویه جدید است.

براساس اعلام سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲ هزار و ۱۰۰ نفر در استان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند که بیشترین آمار فوتی هشت ماه امسال بوده است.

براساس آخرین ارزیابیٰ سامانه ماسک وابسته به وزارت بهداشت، تنها شهرستان گرمه در وضعیت زرد کرونایی و هفت شهرستان بجنورد، اسفراین، جاجرم، مانه و سملقان، شیروان، فاروج، رازوجرگلان نیز در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha