برگزاری رزمایش امنیتی و تهاجمی سپاه در خراسان جنوبی

تهران- ایرنا- مرحله نهایی رزمایش امنیتی و تهاجمی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی در شهرستان زیرکوه برگزار شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی نیروی زمینی سپاه، مرحله نهایی رزمایش مهم ترکیبی- امنیتی قرارگاه ثامن الائمه (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رمز مقدس یا فاطمه الزهرا (س)، در منطقه عمومی و مرزی شاهرخت خراسان جنوبی برگزار شد.

هدف برگزاری این رزمایش تقویت و ارتقای آمادگی‌های رزمی و دفاعی یگان‌های نیرو برای مقابله با تهدیدات احتمالی و مقابله با گروهک‌های تروریستی- تکفیری و همچنین انتقال تجربه به نسل جدید نیروهای سپاه پاسداران عنوان شده است.

برگزاری رزمایش امنیتی و تهاجمی سپاه در خراسان جنوبی

این رزمایش هفت روزه در منطقه ای به وسعت تقریبی ۵۰۰ کیلومترمربع برگزار شد و واحدهای پهپادی، هوانیروز، زرهی، توپخانه و فاوا و یگان‌های پیاده و تکاوری همراه با واحدهای جنگ الکترونیک، عملیات ترکیبی مقابله با تهدیدات تروریستی احتمالی را تمرین کردند.

در این رزمایش که با بهره‌گیری از آخرین تاکتیک های رزمی و استفاده از مهمات ویژه و بر اساس سریال های جنگی و کاملا شبیه سازی شده با محیط و شرایط محتمل تهدیدات انجام شد، هماهنگی و همپوشانی سیستم های مختلف مورد توجه جدی فرماندهان و رزمندگان شرکت کننده قرار گرفت.

از ویژگی های ممتاز این رزمایش می توان به روحیه و توانمندی بالای رزمندگان شرکت کننده از یک سو و استقبال پرشور مردمی از واحدهای گوناگون نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه عمومی رزمایش یاد کرد که بی تردید مهم ترین عامل تحقق اهداف از پیش تعیین شده در این رزمایش نیز بود.

برگزاری رزمایش امنیتی و تهاجمی سپاه در خراسان جنوبی

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha