صادرات محصولات استاندارد، موجب بهره مندی مردم از منافع اقتصادی می شود

ایلام - ایرنا - سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری ایلام گفت: صادرات محصولات استاندارد، موجب بهره مندی مردم ایلام از منافع اقتصادی می شود.

به گزارش ایرنا، ناصر نجفی روز پنجشنبه در دیدار مدیرکل استاندارد ایلام ، بر لزوم حمایت از فعالیت های استاندارد برای بهره مندی جامعه از منافع آن تاکید کرد.   

وی، ضمن قدردانی از زحمات، پیگیری ها و فعالیت های اداره کل استاندارد استان، افزود: معتقدیم برای انجام هرچه بهتر فعالیت‌های استاندارد به بهترین نحو ممکن، باید از تمامی اقدامات و فعالیت‌های قانونی استاندارد، نهایت حمایت و پشتیبانی را داشته باشیم تا تمامی آحاد جامعه از منافع استانداردسازی بهره مند شوند.

سرپرست معاونت توسعه و منابع انسانی استاندار ایلام، با اشاره به حیاتی بودن نقش استاندارد در جامعه یادآور شد: اداره کل استاندارد باید با اعمال قانون و نظارت دقیق بر  واحدهای تولیدی و خدماتی، موجب اعتماد مردم به علامت استاندارد را فراهم کند.

نحفی با اشاره به اینکه خط قرمز استاندارد باید کیفیت باشد افزود: در جاهایی که کیفیت رعایت شود ما شاهد کاهش مشکلات مردم در تمامی زمینه ها خواهیم بود.

وی، ضمن حمایت و همکاری استانداری و سایر دستگاه های مرتبط مبنی بر حل مشکلات مربوط به حوزه استاندارد در استان تاکید کرد: با توجه به تأثیر مرز مهران در اقتصاد و معیشت استان، امیدواریم با نقش پررنگ استاندارد در حمایت از صادرات محصولات، شکوفایی اقتصاد و افزایش صادرات و بهره مندی مردم را فراهم نمایید.

مدیرکل استاندارد ایلام نیز با بیان اینکه؛ تولید و ارائه خدمات بدون توجه به کیفیت و استاندارد، برای اقتصاد کشور آسیب جدی است گفت: باید با ارایه راه حل های کاربردی، اقتصادی پویا را در کشور و استان ایجاد کرد تا بتوان به مولفه های مهم اقتصادی دست یافت. 

مهناز همتی، به اهمیت استاندارد و لزوم توجه واحدهای تولیدی به استاندارد و کیفیت اشاره کرد و افزود: استاندارد نقطه عطف پایداری اقتصادی و کلید ورود به بازارهای جهانی است و امیدواریم تمامی دستگاه های اجرایی استان با تعاملی سازنده زمینه هم افزایی در تولیدات و خدمات استاندارد در استان را فراهم کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha