۷ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۴
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 84628472
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۳ درصد مردم کلاله واکسن کرونا دریافت کردند

گنبدکاووس- ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان کلاله گفت: تاکنون ۸۵ هزار و ۵۸۸ نفر معادل ۹۳ درصد واجدان شرایط این شهرستان واکسن کرونا دریافت کردند.

به گزارش ایرنا، ابراهیم فدایی روز پنجشنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا کلاله، اظهارداشت: بیش از ۹۲ هزار نفر از مردم شهرستان جامعه هدف واکسیناسیون کرونا هستند که تاکنون ۹۳ درصد آنان نوبت اول و ۷۲ هزار و ۱۰۳ نفر معادل ۷۸ درصد نوبت دوم این واکسن را تزریق کردند.

وی با تاکید بر لزوم مراجعه بیشتر مردم شهرستان برای دریافت نوبت سوم واکسن کرونا با هدف افزایش ایمنی در مقابل این بیماری، ادامه داد: همچنین تاکنون به ۱۳ هزار و ۷۹۴ نفر معادل ۱۸ درصد از جمعیت کلاله نوبت سوم واکسن کرونا تزریق شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کلاله اعلام کرد: از شنبه نهم بهمن، واکسیناسیون جمعیت ۹ تا ۱۲ ساله‌های این شهرستان آغاز می‌شود.

فدایی گفت: هم اکنون ۲۷ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) کلاله بستری هستند و اگر روند افزایشی واکسیناسیون و تشدید رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی سرعت نگیرد، شرایط خوبی در آینده نخواهیم داشت.

معاون فرماندار کلاله نیز در این نشست با بیان اینکه ۹۰ درصد مردم شهرستان شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، افزود: انجام واکسیناسیون به ویژه مرحله سوم و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مهمترین راه مقابله با سویه جدید کرونا است.

علی رزاقی تاکید کرد: ادارات و نهادهای شهرستان باید ضمن رصد کارکنان برای انجام واکسیناسیون، توصیه‌های لازم را به مراجعانی که شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند ارائه دهند.

وی با اشاره به تغییر رنگ‌بندی کرونا در شهرستان‌های همجوار کلاله تصریح کرد: همه باید برای جلوگیری از موج ششم کرونا نسبت به واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی همت بیشتری داشته باشیم.

شهرستان کلاله با ۱۳۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha