رییس اداره راه و شهرسازی: خرید و فروش اراضی شهرک خودآفرین عنبرآباد غیرقانونی است

جیرفت - ایرنا - رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان عنبرآباد از ملی بودن اراضی شهرک خودآفرین عنبرآباد خبر داد و گفت: سند مالکیت این اراضی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شده لذا خرید و فروش این اراضی غیرقانونی است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا و به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه وشهرسازی جنوب کرمان، مصیب خزاعی اعلام کرد: در ماه های اخیر مشاهده شده عده ای افراد سودجو، اقدام به فروش علنی اراضی ملی در شهرک خودآفرین کرده اند که اراضی این شهرک در شهرستان عنبرآباد جز اراضی ملی است.

وی ادامه داد: سند مالکیت این اراضی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شده و تصرف اراضی دولتی جرم محسوب می شود و این موضوع مستند به مواد ۶۹۰ و ۶۹۱ قانون مجازات اسلامی دارای مجازات یک سال حبس است.

رییس اداره راه و شهرسازی عنبرآباد گفت: در اطلاعیه های قبلی به اطلاع عموم شهروندان شریف شهر عنبرآباد رسانده ایم هرگونه ساخت و ساز و تصرف اراضی دولتی در محدوده اراضی دولتی بویژه شهرک خودآفرین ممنوع است و با متصرفان غیرقانونی از طریق مراجع قانونی قضایی برخورد می شود.

وی ادامه داد: شهروندان به منظور جلوگیری از خرید غیرقانونی اراضی دولتی در عنبرآباد و عواقب سو بعدی، قبل از خرید هرگونه ملک، مراتب را از اداره راه و شهرسازی این شهرستان استعلام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha