بارش برف و کولاک در جاده های برونشهری تهران/ مردم سفر نروند 

تهران- ایرنا- معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: مسافران از سفر به نواحی شمالی خودداری کنند چرا که در جاده‌های کوهستانی با برف و کولاک مواجه می‌شوند.

عادل مصدقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شب گذشته با بارش برف سبک در آزاد راه تهران- شمال و محور هراز مواجه شدیم، سامانه ها تا بامداد قطع شده بود اما از صبح امروز سامانه دوباره فعال شده است. 

وی ادامه داد: بارش ها در غرب به صورت باران و در ارتفاعات امامزاده داود، حوزه  شمیرانات در منطقه فشم، لوسانات بزرگ و کوچک، راحت آباد، راههای روستایی گرمابدر، راهت آباد عمامه، جاده اصلی تهران- دماوند، فیروزکوه به سمت سمنان، فیروزکوه به سمت گردنه گدوک به صورت برف است و تا قبل از ظهر فردا ادامه دارد.

مصدقی یادآور شد: براساس گزارش سازمان  هواشناسی اکنون در آزادراه تهران-پردیس، محور تهران-جاجرود، محور هراز، محور دماوند و محور فیروزکوه بارش ها به صورت برف است. 

وی خاطرنشان کرد: در محور ملارد، آزادراه تهران-کرج نیز باران می بارد. 

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: جاده ها بسیار لغزنده و همراه با بارش برف، مه و سرما است و به مردم توصیه می شود طی ٢٤ ساعت آینده به ارتفاعات کوهستانی سفر نکنند و در صورت سفر ضروری، با رعایت سرعت مطمئن، داشتن صبر و حوصله، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ، وسایل گرمایشی و اطمینان از سلامت خودرو خود سفری ایمن و با آرامش داشته باشند.

مصدقی توضیح داد: در این سامانه بارشی با بکارگیری بیش از ۴۰۰ نفر از نیروهای مجرب راهداری اعم از نیروهای عملیاتی در صف و ستاد قرارگاه مرکزی راهداری زمستانی و همچنین آماده کردن ۲۸ باب راهدارخانه ها در محورهای مواصلاتی استان جهت استقرار اکیپ های راهداری و اسکان اضطراری افراد در راه مانده و بکارگیری بیش از ۲۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری تدابیر و تمهیدات لازم را پیش‌بینی کرده است.

وی ادامه داد: ۵۰ درصد ماشین آلات راهداری، ماشین های خاص اعم از خودروهای مکانیزه برف روبی، شن و نمک پاش و برفخور بوده و در طول بیش از هزار و ۲۸۰ کیلومتر از محورها و گردنه های برف گیر عملیات راهداری زمستانی در دست اجراست.

مصدقی خاطرنشان کرد: همه عوامل راهداری استان همچنان در آماده باش کامل هستند و به صورت لحظه ای نسبت به رصد و مراقبت مستمر از شرایط جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی استان اقدام می کنند که به نوعی این رصدها از طریق دریافت گزارش های ارسالی توسط گشت های راهداری، مشاهده تصاویر زنده از طریق دوربین های نظارت تصویری و همچنین سامانه های تردد شمار هوشمند بر سطح راه ها است. 

وی گفت: تلفن گویای ۱۴۱ و تلفن ثابت ۷۷۹۰۹۰۸۰ مرکز مدیریت راهها استان تهران به صورت شبانه روزی آماده اطلاع رسانی از آخرین وضعیت شرایط ترافیکی و جوی جاده های استان به هموطنان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha