استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار آماده باش بیمارستان ها شد

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: زنگ خطر اومیکرون به صدا درآمده است و باید تمامی بیمارستان های استان در حالت آماده باش درآیند.

به گزارش ایرنا، سید علی احمد زاده روز پنجشنبه در نشست اضطراری ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا ‌در یاسوج اظهار داشت: سرعت انتشار ویروس اومیکرون در استان به شدت افرایش یافته و شهرستان های بویراحمد، گچساران و دهدشت در صدر آمارها هستند.

وی افزود: استان از وضعیت آبی به زرد در حال تغییر وضعیت است و در هفته های آینده شاهد افزایش چشمگیر شمار مبتلایان و بستری های کرونایی خواهیم بود.

احمد زاده تصریح کرد: تمامی تجهیزات و امکانات در بیمارستان های استان از جمله دارو و پزشک های مورد نیاز فراهم و همه بیمارستان های استان به حالت آماده باش درآیند.

استاندار کهگیلویه ‌و بویراحمد تاکید کرد: تا اواخر بهمن تمام استان درگیر ویروس اومیکرون خواهد شد ‌و وضعیت شیوع کرونا در استان جای نگرانی وجود دارد.

احمد زاده تصریح کرد: تمامی دستگاه هلی اجرای استان برای مقابله با کرونا از امروز پای کار بیایند زیرا که خطر واقعا جدی است.

وی ابراز داشت: مجالس ختم، عروسی ها و دورهمی ها باید تعطیل و تا جایی امکان دارد جلو گسترش بیماری گرفته شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دهه آخر بهمن ماه وارد پیک اومیکرون در استان خواهیم شد و تا پس از ایام نوروز هم ادامه خواهد داشت.

احمد زاده ادامه داد: تاکنون تصمیمی در خصوص دورکاری کارمندان در استان و در ستاد ملی کرونا گرفته شده است.

وی تاکید کرد: باید تمامی جلسات ادارات و حتی استانداری با حداقل افراد و در صورت ضرورت برگزار شوند.

احمد زاده بیان کرد: دادستانی، نیروی انتظامی و فرمانداری ها از برگزاری تجمعات در استان ممانعت کنند و برخورد های لازم صورت گیرد.

استاندار کهگیلویه ‌و بویراحمد عنوان کرد: رشد سریع و فراگیر اومیکرون در استان آغاز شده و باید تمامی خانواده ها مراقب باشند و فاصله های اجتماعی را رعایت و از ماسک استفاده کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha