۱۵ درصد جمعیت هدف سردشت دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند

مهاباد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: تاکنون ۱۲ هزار و ۷۸۰ نفر مرحله سوم واکسن کرونای خود را دریافت کرده اند که ۱۵ درصد افراد واجد شرایط این شهرستان را شامل می شود.

داوود آتشی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای طرح واکسیناسیون سراسری تاکنون ۱۵۰ هزار دز واکسن در سردشت تزریق شده است که از این تعداد تاکنون بیش از ۸۲ هزار نفر از واجدان شرایط دز اول و ۶۸ هزار نفر نیز دز دوم و مابقی هم دز سوم خود را پس از تکمیل فرآیند دز اول و دوم تزریق کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سردشت همچنان در رتبه های آخر واکسیناسیون آذربایجان غربی قرار دارد، ادامه داد: از شهروندان درخواست می کنیم با مراجعه به مراکز بهداشت و تجمیعی واکسیناسیون در سریع ترین زمان ممکن، نسبت به واکسینه شدن خود و اعضای خانواده اقدام کنند، چون طبق بررسی های علمی تزریق دز سوم در مقابله با سویه های جدید از جمله اومیکرون بسیار موثر است.

آتشی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۶۱ نفر از شهروندان بر اثر بیماری کووید-۱۹ در این شهرستان جان خود را از دست داده‌اند، گفت: هم‌اکنون آمار بستری شدگان بخش کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان زیر ۱۰ نفر است و امیدواریم در روزهای آینده این آمار کمتر شود.

وی با بیان اینکه حدود ۹۸ هزار نفر در سردشت بالای ۱۲ سال سن دارند، اظهار داشت: در شرایط فعلی تنها راهی که می‌توان از طریق آن بر بیماری به صورت کامل غلبه و از ابتلا به آن جلوگیری کرد و همچنین استقبال حداکثری از واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصول پیشگیرانه است.

شهرستان مرزی سردشت با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت هم اکنون در شرایط آبی مقابله با کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha