استان اردبیل رتبه چهارم پوشش نوبت اول واکسن کرونا را کسب کرد

اردبیل- ایرنا- معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد: استان اردبیل با پوشش ۹۲ درصدی در رتبه چهارم تزریق نوبت اول واکسن کرونا در سطح کشور قرار گرفته است.

دکتر محمد جعفرزاده روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل همچنین در پوشش نوبت دوم واکسیناسیون با ۸۲ درصد در رتبه پنجم و در پوشش نوبت سوم با ۲۱ درصد در رتبه هشتم کشوری قرار دارد.

وی با اشاره به شیوع سویه اومیکرون ویروس کرونا در کشور افزود: تزریق دُز سوم واکسن در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاثیر بسیار زیادی در کاهش ابتلا به سویه اومیکرون دارد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل تاکید کرد: از عموم مردم درخواست می‌کنیم با مراجعه به مراکز واکسیناسیون در سطح استان اردبیل، نسبت به تزریق یا تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: میزان واکسیناسیون دوز اول و دوم خوب است اما در دوز سوم از میانگین کشوری پایین تر هستیم در حالی که تزریق دُز سوم بسیار مهم بوده و تا ۹۰ درصد در کاهش ابتلا نقش دارد.

دکتر جعفرزاده، همچنین از تحویل بیش از ۱۳۰ هزار دُز انواع واکسن به دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد و اظهار کرد: این واکسن‌ها از نوع آسترازنکا، سینوفارم و واکسن ایرانی کووپارس موسسه رازی بوده و در مراکز واکسیناسیون استان توزیع شده است.

وی وضعیت شیوع کرونا در استان اردبیل را آبی اعلام کرد و هشدار داد که متاسفانه پیک ششم کرونا با سویه اومیکرون در طی هفته‌های آینده در استان شیوع پیدا خواهد کرد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل مهمترین اقدام و توصیه در خصوص جلوگیری از ابتلا به کرونا پس از واکسیناسیون را استفاده از ماسک باکیفیت عنوان کرد و افزود: متاسفانه آمار استفاده از ماسک در استان اردبیل کمتر از ۵۰ درصد است که حداقل باید به ۸۰ درصد برسد.

به گزارش ایرنا، بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه سال گذشته با ۲۲ فوتی، بیشترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا با ۱۸۹ نفر و بالاترین رکورد بستری همزمان مبتلایان نیز با ۸۹۷ نفر در روز ۳۱ مردادماه ۱۴۰۰ به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha