بیشترین میزان بارندگی خوزستان در دزپارت ثبت شد

اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: بیشترین میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته استان در دز پارت با ۸.۱ میلیمتر ثبت شد.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری روز پنجشنبه بیان کرد: میزان بارندگی در لالی ۵.۴، ایذه ۴.۳، گتوند۲.۴، کشاورزی اهواز ۲.۱، مسجد سلیمان ۱.۳، شوشتر ۱.۳، شادگان ۱ بهبهان ۰.۸ دزفول (صفی اباد) ۰.۷، اهواز و آغاجاری ۰.۶، شوش ۰.۵، بستان، آبادان و بندر ماهشهر ۰.۲ و امیدیه ۰.۱  میلیمتر گزارش شده است.

وی افزود: با تاثیر سامانه بارشی شاهد افزایش ابر و بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد متوسط تا نسبتا شدید در مناطق شمال و شمال شرق و شرق، بارش برف در ارتفاعات و بارش با شدت کمتر همراه با وزش بادهای متوسط تا شدید در دیگر مناطق استان خواهیم بود.  

سبزه زاری گفت: کاهش محسوس دما و وقوع دماهای صفر درجه و منفی از روز  جمعه تا صبح دوشنبه در نواحی سردسیر استان مورد انتظار است و خلیج فارس نیز تا روز شنبه مواج است.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعته گذشته امیدیه با ۲۴.۳ و دهدز با ۷.۱ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک ترین نقاط استان بودند و حداکثر دمای اهواز در این مدت ۲۳.۵ و حداقل ۱۰.۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

هواشناسی خوزستان روز سه شنبه هفته جاری، سه هشدار هواشناسی نسبت به وقوع بارش باران و وزش باد شدید از اواخر وقت روز چهارشنبه صادر کرده بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha