۷ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۶
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84628262
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جاده‌های خلخال برفی و  لغزنده است

اردبیل_ایرنا_فرمانده پلیس راه خلخال - زنجان گفت: به علت بارش برف و یخبندان، جاده‌های این شهرستان لغزنده بوده و تردد خودروها با احتیاط لازم صورت می‌گیرد.

سرهنگ نجات حمزه  روز پنجشنبه به ایرنا افزود: در حال حاضر جاده های این شهرستان باز بوده و تردد در  راه خلخال به اسالم فقط با کمک زنجیر چرخ صورت می گیرد، در جاده اردبیل به سرچم نیز بخشی از جاده خیس و بخش دیگری نیز پوشیده از برف است.

رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده‌ای خلخال  نیز گفت: به علت بارش برف جاده تعدادی ازروستاهای این شهرستان مسدود شد.

معروف خسروی در گفت و گو با ایرنا افزود: بارش برف  از شب گذشته در مناطق مختلف خلخال آغاز شده و هم اکنون نیز ادامه دارد.

وی اظهار کرد: از آغاز بارش برف دهه آخر دی ماه امسال تاکنون طی چند مرحله در مجموع به طول ۲۰ هزار کیلومتر باند از راه‌های بین شهری و روستایی خلخال برفروبی و بازگشایی شده که به علت ادامه بارندگی برف از شب گذشته مجددا برخی از مسیرهای بازگشایی شده روستایی شهرستان مسدود شدند.

خسروی با اشاره به ادامه بارندگی ،کولاک و محدودیت دید در جاده‌های بین شهری گفت: در حال حاضر راه‌های اصلی و بین شهری خلخال باز است و تردد خودروها با استفاده از زنجیر چرخ در آنها جریان دارد.

وی با اشاره به ادامه بارندگی برف در طول امروز و امشب از مردم درخواست با توجه به هشدارهای هواشناسی و تداوم  بارش برف ، تجهیزات زمستانی را هنگام رانندگی به همراه داشته و از سفرهای غیر ضروری تا آرام شدن هوا و مساعد شدن شرایط جوی پرهیز کنند.

رئیس اداره هواشناسی خلخال نیز گفت:  تاکنون ۱۴ سانتیمتر برف در این شهر برزمین نشسته و ارتفاع برف در مناطق مرتفع،کوهستانی و گردنه‌های این شهرستان بیش از این گزارش می شود.

غلامرضا گلمرادی اضافه کرد: با ورود موج جدیدی از سامانه بارشی به منطقه و آغاز بارندگی برف دمای هوای  امروز خلخال نسبت به صبح روز گذشته هفت درجه افزایش یافته و هم اکنون دمای هوای خلخال پنج درجه زیر صفر و رطوبت هوا ۷۹درصد توام با بارش برف است.

وی با بیان اینکه  بر اثر فعالیت این سامانه و وزش باد در جاده‌‎های کوهستانی، کولاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نخواهد بود، گفت:با قطع بارندگی، صاف شدن آسمان منطقه از ظهر فردا شاهد کاهش قابل توجه دمای هوا  خواهیم بود و سرمای هوا تا منفی ۱۵ درجه رسیده و پدیده یخبندان  در منطقه حاکم خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha