پلیس راهور همدان: خودرو رانندگان فاقد مدارک قانونی راهی پارکینگ می‌شود

همدان- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: خودرو رانندگانی که مدارک هویتی و مالکیتی(گواهینامه، کارت خودرو، بیمه نامه) را به همراه نداشته باشند، علاوه بر جریمه، توقیف و راهی پارکینگ می‌شود.

سرهنگ «فرخ جمالی» روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام با هدف پیشگیری از رانندگی افراد فاقد گواهینامه انجام می شود چراکه رانندگی این افراد و بروز تصادف احتمالی(جرحی و خسارتی) تبعاتی را برای آنها به همراه دارد.

به گفته وی، برهمین اساس همراه داشتن تمامی مدارک مربوطه هنگام رانندگی در معابر درون و برون شهری الزامی است و پلیس راهور با افراد فاقد مدارک در هنگام رانندگی برخورد قانونی می کند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان اظهار داشت: گواهینامه فرد و مدارک هویتی خودرو همواره باید همراه راننده باشد تا در صورت ضرورت و برای کنترل و استعلام به پلیس ارائه شود.

سرهنگ جمالی گفت: عدم ارائه مدارک هویتی و مالکیتی هنگام رانندگی می تواند منجر به تشکیل پرونده قضایی به ویژه هنگام بروز سانحه شود و پلیس با این قبیل موارد براساس قانون برخورد خواهد کرد.

به گفته وی، نداشتن مدارک در زمان وقوع سانحه منجر به بروز مشکلاتی برای ظرفین به ویژه در خصوص دریافت خسارت از شرکت های بیمه می شود لذا یکی از موارد مهم برای پلیس راهور بررسی مدارک راننده به ویژه گواهینامه رانندگی است که همواره باید همراه فرد راننده باشد.

به گزارش ایرنا، ۴۲ نفر در تصادفات درون شهری ۹ ماه نخست امسال استان همدان جان خود را از دست دادند که سهم شهرستان همدان از این آمار ۲۸ نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha