معاون وزیر علوم: شرایط برای بازگشایی دانشگاه ها مهیاست

تبریز- ایرنا- معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان امور دانشجویان کشور با بیان اینکه با ابلاغ مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، کلیه دانشگاهها در حال آماده سازی هستند و به سمت از سرگیری کامل آموزش حرکت می‌کنند، گفت: شرایط برای بازگشایی دانشگاهها مهیاست.

 به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، هاشم داداش پور در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه بناب افزود: آمادگی های لازم در همه مراکز دانشگاهی کشور فراهم شده و به مرور زمان مشکلات احتمالی هم حل می شود و شاهد حضور دانشجویان خواهیم بود و شادابی و پویایی به دانشگاه ها باز خواهد گشت.

معاون وزیر علوم با اشاره به روند مناسب واکسیناسیون در جامعه دانشگاهی گفت: طبق آمارهای اخذ شده از ستاد ملی کرونا، حدود ۸۰ درصد از دانشجویان کشور علیه کرونا واکسینه شده اند.

وی با بیان اینکه دانشگاه باید به بهبود مهارت فنی منطقه کمک کند، خاطرنشان کرد: اگر دانشگاه از محیط ملی جدا باشد نمی‌تواند سرمایه و دارایی تولید کند.

داداش پور اظهار کرد: سیاست های نوآوری انتقال نوآوری به شهر را دنبال می کند و در حقیقت بر اساس این سیاست اتصال دانشگاه به محیط منطقه ای به یک اصل تبدیل می شود تا دانشگاه در خدمت توسعه منطقه باشد.

معاون وزیر علوم، گفت: جذب مشارکت خیران برای توسعه مراکز دانشگاهی ضروری است.

فرماندار بناب هم گفت: رئیس جدید دانشگاه بناب از ظرفیت های منطقه برای ارتقای سطح این دانشگاه استفاده کند.

شهریار فتحی اظهار کرد: تغییر و تحول در تمامی ساختارهای مدیریتی یک اصل اساسی در راستای ارتقای کیفیت مجموعه ها و استفاده از ظرفیت تمامی نخبگان به منظور تزریق فکری نو به سازمان و مجموعه ها است.

وی با بیان اینکه مسئولیت در نظام اسلامی یک امانت الهی بوده و حاصل و ثمره خون شهداست؛ افزود: مردم بناب مردمی سخت کوش و قدرشناس هستند و این مردم قدر مسئولینی را که خدمت می کنند، به خوبی می دانند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب سپس با تأکید بر اینکه این شهرستان قطب تولید فولاد و خشکبار در شمال غرب کشور است؛ اضافه کرد: با ارتباط مؤثر بین دانشگاه و صنعت و کشاورزی شاهد افزایش میزان تولید و صادرات از این شهرستان خواهیم بود.

در این آئین ضمن قدردانی از زحمات حسین پیری رئیس سابق دانشگاه بناب، مجتبی عباسیان به عنوان رئیس جدید این دانشگاه معرفی شد.

شهرستان بناب با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی و در جنوب این استان واقع شده است.

این شهرستان علاوه بر دانشگاه بناب دارای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دیگری همچون دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده علمی کاربردی، مؤسسه سلامت، دانشکده آب و برق و همچنین حوزه های علمیه خواهران و برادران حضرت ولی عصر(عج) بوده و به عنوان یکی از قطب های علمی و دانشگاهی کشور محسوب می شود و به شهر حوزه و دانشگاه شهرت یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha