ساخت و ساز در حاشیه رودخانه‌های استان اردبیل افزایش یافته است

اردبیل-ایرنا-رئیس شورای اسلامی استان اردبیل گفت: ساخت و ساز در حاشیه رودخانه‌های این استان افزایش یافته که باید جلوی آن گرفته شود.

ابراهیم صفری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:تعدادی خانه در حاشیه رودخانه های مرزی استان احداث شده که علاوه بر غیر قانونی بودن ،مخاطرات بیشتری در هنگام بارندگی دارد که ضروری است دستگاه‌های مربوطه در ساخت این خانه‌ها مدیریت داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید جلوی ساخت و ساز بی‌رویه در شهر و روستاها گرفته شود اضافه کرد: اعضای شورای استان تلاش دارد ارتباط نزدیکی با مدیران دستگاه‌های اجرایی برای بیان مشکلات شهرها و روستا داشته باشند و انتظار داریم مدیران دستگاه‌‍های اجرایی تعامل خوبی با نمایندگان شوراهای استان داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل فنس‌کشی مرزهای استان را یادآور شد و گفت: ضروری است فنس‌کشی مرزها ساماندهی شود چرا که در این فنس‌کشی ساکنان مرز ازتعلیف احشام خود محروم شده‌اند.

صفری با اشاره به مشکل آب آشامیدنی در روستاهای استان افزود: اکثریت روستاهای استان از نبود آب آشامیدنی سالم و کافی در مضیقه هستند و برای رفع این مشکل با مدیران شرکت آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای استان جلسات مکرری برگزار شده که امید است با تامین اعتبارات لازم مشکل کمبود آب در روستاها برطرف شود.

وی ادامه داد:در برخی از روستاها لوله‌های آب در اثر فرسودگی ترکیده شده و از طریق تانکرهای سیار به این روستاها آبرسانی می‌شود و نیاز است تا فصل تابستان آینده نواقصات آب و فاضلاب در این روستاها برطرف شود تا مردم اهالی بیشتر از این در تنگنا نباشند.

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل با اشاره به تامین آب سالم در اردبیل هم گفت:مردم این شهر خواستار تامین آب بهداشتی و سالم هستند و برای ارتقاء کیفی آب هم اقدامات خوبی انجام شده که امید است موجب جلب رضایت مردم بشود.

صفری مشارکت مردم در برف‌روبی خیابان‌های شهر را خواستار شد و گفت:مردم از برف‌روبی خیابان‌های اردبیل  ناراضی بودند و رسانه‌ها و فضای مجازی هم این نارضایتی‌ها را برجسته  کردند در حالی که  شهرداری نهایت تلاش خود را در این برف‌روبی انجام داد.

وی اظهار کرد:رسانه‌ها بی‌انصافی کرده و خدمات شهرداری را در این برف‌روبی نادیده گرفتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha