۷ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۹:۳۱
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 84628154
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

بیشترین بارندگی استان اصفهان در سمیرم ثبت شد

اصفهان - ایرنا - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: بیشترین بارندگی استان در ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان سمیرم با ۶.۹ میلی‌متر ثبت و گزارش شده است.

محمدرضا رفیعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از سمیرم، فریدونشهر با ۳.۷ میلی متر و چادگان با ۳.۶ میلی‌متر  دارای بیشترین بارندگی بود.

وی ادامه داد: تداوم فعالیت بارشی و بارش برف و باران، تا اواخر وقت امشب بویژه برای مناطق غرب و جنوب استان پیش بینی می‌شود که به کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و احتمال مسدود شدن راه‌های روستایی بر اثر بارش برف و کولاک برف و آبگرفتگی معابر شهری منجر خواهد شد.

به گفته وی،  بارش پراکنده برف و باران برای مناطق دیگر استان هم با شدت کمتری پیش بینی می‌شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان به رانندگان توصیه کرد، از توقف و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل‌ها پرهیز کنند و از سفرهای غیر ضروری و فعالیت‌های کوه نوردی خودداری کنند و خودروها به تجهیزات ایمنی و زمستانی مجهز شوند و بازگشایی آبراه‌ها و دهانه پل‌ها در دستور کار مسوولان امر قرار گیرد.

وی اضافه کرد: وزش باد شدید و وقوع طوفان لحظه ای تا اوایل وقت فردا (جمعه) همراه با احتمال خیزش گرد و خاک در بیشتر مناطق استان پیش بینی می‌شود که شدت آن برای مناطق شرق و جنوب استان خواهد بود و روز جمعه (فردا) برای مناطق شمالی و شرقی استان پیش بینی می‌شود.

رفیعی گفت: دمای هوای بیشتر مناطق استان در ۲۴ ساعت آینده سه تا چهار درجه کاهش خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: دمای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات شبانه روز گذشته به ۱۶ درجه سانتی گراد و در سردترین ساعات به هشت درجه سانتی گراد رسید.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان افزود: چوپانان با دمای ۱۹ و فرودگاه شهید بهشتی اصفهان با دمای منفی ۲ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و سردترین نقاط استان در شبانه روز گذشته بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha