بیش از ۳۱۹ میلیارد ریال کالاکارت در خراسان جنوبی ارائه شد

بیرجند - ایرنا - مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از هزار و ۷۱۶ کالاکارت به مبلغ ۳۱۹ میلیارد و ۹۲ میلیون ریال توسط این بانک قرض‌الحسنه در استان به متقاضیان ارائه شده است.

وحید مرادنژاد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به عنوان نخستین و بزرگ‌ترین بانک قرض‌الحسنه کشور همواره به دنبال رفع احتیاجات ضروری مردم با ارائه طرح‌های متنوع قرض‌الحسنه بوده است.

وی گفت: جدیدترین طرحی که این بانک به منظور حمایت از تولید داخلی و همچنین بالابردن توان اقشار مختلف جامعه در زمینه خرید اقلامی از قبیل لوازم خانگی، مایحتاج ضروری، موتورسیکلت، تلفن همراه و سایر و بهره‌مندی از خدمات مختلف از قبیل دندانپزشکی، معاینه چشم و تهیه عینک ارئه کرده طرح کالاکارت است.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در خراسان جنوبی بیان کرد: کالاکارت یک کارت اعتباری خرید کالا و خدمات است که برای افزایش قدرت خرید مردم و تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال  طراحی شده است.

وی ادامه داد: شاید در نگاه نخست اینگونه به نظر برسد که تعداد دیگری از بانک‌ها نیز کارت اعتباری ارائه می‌کنند و این طرح چیز جدیدی برای ارائه ندارد اما کالاکارت ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که آن را از طرح‌های مشابه خود متفاوت می‌کند.

مرادنژاد با بیان اینکه نرخ کارمزد سالانه کالاکارت فقط چهار درصد است گفت: یعنی اگر کسی یک کالاکارت ۳۰ میلیون تومانی با اقساط ۱۲ماهه دریافت کند، تنها یک میلیون و۲۰۰ هزار تومان کارمزد پرداخت می‌کند و اقساط ماهانه وی ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌شود.

وی عنوان کرد: در صورتی که همین فرد اگر قرار بود کارت اعتباری ۱۸ درصدی با همین مبلغ و تعداد اقساط دریافت کند، باید پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان کارمزد پرداخت می‌کرد و مبلغ هر قسط او نیز ۲میلیون و ۹۵۰ هزار تومان می‌شد.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در خراسان جنوبی یادآور شد: برای اینکه مشتری بتواند بر اساس توان بازپرداخت خود تصمیم‌گیری کند و دست وی در برنامه‌ریزی مالی باز باشد، کالاکارت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با دوره‌های بازپرداخت متنوع طراحی شده است.

وی گفت: این طرح در بازه‌های زمانی ۶، ۹، ۱۲، ۱۸، ۲۴ و ۳۶ ماهه قابل بازپرداخت است.

مرادنژاد افزود: برخی از بانک‌ها برای ارائه کارت‌های اعتباری به مشتریان، ایجاد معدل حساب را ملاک قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: یعنی مشتری باید در یک بازه زمانی مشخص، مبلغ تعیین شده‌ای را در حساب خود داشته باشد تا در نهایت معدل حساب لازم برای وی ایجاد شده و بتواند نسبت به دریافت کارت اعتباری اقدام کند.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در خراسان جنوبی افزود: این در حالی است که برای دریافت کالاکارت بانک قرض الحسنه مهر ایران چنین شرطی وجود ندارد و هر شخصی قادر است بدون نیاز به ایجاد هر گونه گردش حساب، کالاکارت مورد نیاز خود را دریافت کند.

وی گفت: کارت‌های اعتباری موجود در شبکه بانکی دوره تنفس اندکی دارد، به عنوان مثال در یک نمونه تنها هفت روز دوره تنفس برای یک کارت اعتباری در نظر گرفته شده است این در شرایطی است که کالاکارت بانک قرض الحسنه مهر ایران یک ماه دوره تنفس دارد.

مرادنژاد اظهار داشت: افزون بر این، مهلت استفاده از کارت در طرح‌های مشابه محدودیت دارد، اما این موضوع در رابطه با کالاکارت صدق نمی‌کند و مشتری می‌تواند هر زمان که تمایل داشت نسبت به استفاده از کارت و خرید اعتباری کالا اقدام کند البته پس از یک ماه دوره تنفس، دریافت اقساط از سوی بانک آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: برخی از کارت‌های اعتباری که از سوی بانک‌های مختلف ارائه می‌شود، پذیرندگان مشخص و محدودی دارد این موضوع مشتری را ناگزیر به خرید از یک یا چند پذیرنده خاص می‌کند و به این صورت قدرت انتخاب وی محدود می‌شود.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در خراسان جنوبی افزود: این پذیرندگان از نظر نوع کالایی که می‌فروشند و خدمتی که ارائه می‌کنند نیز تنوع بالایی دارند، لوازم خانگی، فروشگاه‌های اینترنتی، کالای دیجیتال، فرش، مبلمان، پوشاک، آموزشگاه‌های مختلف، مراکز درمانی، بیمه‌ها، لوازم یدکی خودرو، لوازم آرایشی و بهداشتی و سایر همگی جزو پذیرندگان کالاکارت به شمار می‌روند و مشتریان قادرند بنا به نیاز خود از آن‌ها کالا یا خدمت دریافت کنند.

وی گفت: مجموعه آنچه ذکر شد باعث می‌شود تا کالاکارت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران یک کارت اعتباری کاربردی با مزایای مختلف باشد که تفاوت‌های چشمگیری نسبت به کارت‌های اعتباری سایر بانک‌ها دارد و همین دلایل نیز باعث استقبال گسترده مردم از این طرح شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha