ایزوگام ۴ هزار خانه آسیب دیده نیازمندان هرمزگان در سیل اخیر آغاز شد

بندرعباس- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به اینکه سیل اخیر به بیش از پنج هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی نیازمندان و مددجویان کمیته امداد هرمزگان آسیب زده است، گفت: حدود چهار هزار خانه نیازمند ایزوگام است که کار آن از امروز پنجشنبه آغاز شد.

سیدمرتضی بختیاری در بازدید از مناطق سیل زده شرق هرمزگان افزود: حدود یکهزار واحد مسکونی نیازمندان نیز ۱۰۰ در صد تخریبی است که منتظر گروه ارزیاب بنیاد مسکن برای ارزیابی ها خانه هایی که نیاز به تخریب کامل برای ساخت مجدد است، هستیم و کار را از هفته آینده آغاز کنیم.
بختیاری با اشاره به اینکه منازلی که نیاز به تعمیر دارند با توجه به آب و هوای این منطقه باید سریع تر ترمیم آن آغاز شود، یادآورشد: نهادهای مختلف از جمله بسیج سازندگی و قرارگاه مدینه منوره کارهای بزرگی را در مناطق سیل زده هرمزگان انجام داده‌اند.
وی با اشاره به خراب شدن وسایل مردم در سیل اخیر بیان داشت: طبق گزارش هایی که مدیر کمیته امداد هرمزگان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه کرده اند، اعتبار خوبی توسط سازمان مستضعفین برای شرق استان داده شده است.
رییس کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه پتو ها بین سیل زدن توزیع شده است، گفت: بخش دوم وسایل نیز در این هفته و یا اوایل هفته آینده تحویل داده می شود.
 بختیاری تصریح کرد: با ارایه گزارشاتی که توسط فرماندار ویژه و امام جمعه میناب و نماینده مجلس در شرق هرمزگان ارائه شد، قرارگاه مدینه منوره با احداث سیل بند در این منطقه جلوی خیلی از خسارت ها را گرفته است.
رییس کمیته امداد کشور بیان کرد: در سیل اخیر یک مستمری فوق العاده به مددجویان مناطق سیل زده هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و فارس واریز شد.
بختیاری با اشاره به اینکه برخی از مددجویان سیل زده در چادر زندگی می کنند، خاطر نشان کرد: زندگی در چادر مشقت های خاص خودش را دارد لذا بهتر است هر چه سریع تر منازل آن‌ها بازسازی و تحویل داده شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha