پیش بینی کولاک برف در برخی از نقاط استان قزوین

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: احتمال پدیده کولاک برف امروز با توجه به فعالیت سامانه بارشی مستقر در سطح منطقه در برخی نقاط استان وجود دارد.

مهدی آخوندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهوره ای، با توجه به فعالیت امروز سامانه بارشی در بعدازظهر و شب، بارش برف و باران سراسر استان را در برخواهد گرفت و بارش ها در مناطق کوهستانی و سردسیر به صورت برف خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: به علت وزش باد، احتمال پدیده کولاک در مناطق کوهستانی و گردنه ها نیز وجود دارد و به همین جهت به شهروندان توصیه می شود تا امروز از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد: با توجه به اینکه از فردا /جمعه/ شاهد شمالی شدن جریانات خواهیم بود به همین علت و همزمان با خروج سامانه بارشی، روند کاهش نسبی دما در سطح استان پیش بینی شده و تا اواسط هفته آینده نیز بارش نخواهیم داشت.

آخوندی یادآور شد: در شبانه روز گذشته کوهین با صفر و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۲ تا ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha