۶ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۵۱
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84628034
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

قاچاقچی لوازم آرایشی در قم ۲.۲ میلیارد ریال جریمه شد

قم - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: یک محموله قاچاق لوازم آرایشی بهداشتی در این استان کشف، و متهم این پرونده نیز به پرداخت ۲ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش چهارشنبه ایرنا، از اداره‌کل تعزیرات حکومتی قم، مهدی ریاضی در گفت‌وگویی اظهار داشت: ماموران کاشف در حین کنترل خودروهای عبوری در محور اراک ـ قم به یک دستگاه خودروی سواری پژو مظنون که پس از توقیف و بازرسی از این خودرو، مقادیر قابل توجهی اقلام آرایشی بهداشتی به ظن قاچاق کشف و سپس مراتب جهت سیر مراحل رسیدگی به اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

او در ادامه افزود: با تشکیل پرونده، شعبه ویژه رسیدگی به تخلف‌های قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم، ضمن احضار متهم، استماع اظهارها و گرفتن آخرین دفاعیه‌های متهم، به دلیل عجز متهم از ارائه مدارک مثبته، پس از رسیدگی، اتهام قاچاق را محرز و مسلم دانسته، متهم را علاوه بر ضبط محموله مکشوفه قاچاق به نفع دولت، با احتساب جزای نقدی بدل از ضبط خودرو، در مجموع به پرداخت مبلغ ۲ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

ریاضی همچنین خاطر نشان کرد: بر اساس قانون کلیه محمولهِ مکشوفه قاچاق توسط مرجع کاشف، به اداره جمع‌آوری و فروش اموال تملیکیِ استان تحویل داده شد./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha