۶ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۴۳
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84627974
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

درخواست کمک رژیم صهیونیستی از آلمان برای مبادله اسرا با حماس

تهران – ایرنا – منابع خبری روز چهارشنبه گزارش دادند، رییس پارلمان رژیم صهیونیستی در سفر به آلمان از این کشور برای انجام مبادله اسرا با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) درخواست کمک کرده‌است.

به گزارش چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «میکی لوی» رییس کنست در برلین در دیدار با «اولاف شولتس» صدر اعظم آلمان از وی خواسته تا در موضوع اسرا و سربازان مفقودی صهیونیستی کمک کند.

رییس پارلمان رژیم صهیونیستی خطاب به صدر اعظم آلمان گفته است: با توجه به موفقیت های پیشین آلمان در میانجیگری برای تبادل اسرا، ما از شما کمک بیشتری در این موضوع می خواهیم.

بر اساس این گزارش، آلمان در توافق مبادله اسرای میان رژیم صهیونیستی و حماس که با میانجیگری مصر در سال ۲۰۱۱ انجام شد، نقش داشته است.

رژیم صهیونیستی مدعی است که ۲ سرباز این رژیم در نوار غزه اسیر هستند و اجساد ۲ سرباز دیگر هم که در جنگ ۲۰۱۴ کشته شدند در اختیار نیروهای مقاومت فلسطین در این باریکه است.

در همین حال، مقاومت در غزه اعلام کرده که چهار اسرائیلی از جمله دو سرباز را در طول تجاوز این رژیم به نوار غزه در سال ۲۰۱۴ و دو نفر دیگر را که در شرایط غیر مشخص در سال های گذشته وارد غزه شده بودند، دستگیر و بازداشت کرده است.  

پیش تر «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی حماس گفته بود که اسرائیل را مجبور خواهیم کرد که قرارداد مبادله اسرا را انجام دهد.

اکنون نزدیک به چهار هزار و ۵۰۰ اسیر فسلطینی از جمله ۳۲ اسیر زن در ۱۹ زندان رژیم صهیونیستی در بند اسارت هستند که ۵۴۴ نفر از آنها به حبس ابد محکوم شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha