۱۲۱ پروژه روستایی در خراسان جنوبی آماده افتتاح است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: ۱۲۱ پروژه روستایی استان با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۳۰۴ میلیون تومان آماده افتتاح در دهه فجر است.

عالیه خواجوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پروژه‌ها که ۵۹ هزار و ۵۷۶ نفر در روستاهای استان از مزایای آنها بهره‌مند می‌شوند، در سرفصل‌های بهسازی معابر (جدول‌گذاری، زیرسازی و آسفالت)، جمع‌آوری و دفع آب‌های سطحی، اجرای دیوار حفاظتی، تکمیل ساختمان پایگاه آتش‌نشانی، توسعه پارک‌ها و فضای سبز و بهسازی و ساماندهی آرامستان‌ها بوده است.

وی گفت: تعداد کل پروژه‌های افتتاح شده با مشارکت دهیاری‌ها در سال جاری ۳۰۸ پروژه با اعتبار بیش از ۳۶ میلیارد و ۹۸۹ میلیون تومان بوده که در روستاها اجرا شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: در ۹ ماه ابتدای امسال ۶۹ میلیارد و ۹۶۷ میلیون تومان اعتبار به حساب دهیاری‌های استان واریز شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۷ درصد رشد دارد.

وی گفت: همچنین ۵۲ روستای بالای ۲۰ خانوار دارای شورا با تایید وزیر کشور در سال جاری مجوز تاسیس دهیاری را دریافت کردند که با این تعداد مجوز صادره، خراسان جنوبی دارای ۹۴۹ دهیاری فعال است.

خواجوی با اشاره به تسهیلات پرداختی به روستاییان از محل منابع مختلف افزود: از محل جزء (۳) بند (و) تبصره (۱۶) قانون بودجه کل کشور مبلغ ۱۱ میلیارد و ۷۲۴ میلیون تومان به هزار و پنج نفر در حوزه‌های انشعابات و تاسیسات، حمایتی و معیشتی، توانمندسازی و اشتغال پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: یک میلیارد و ۶۷۲ میلیون تومان از تسهیلات مذکور به ۱۱۵ نفر برای ایجاد طرح‌های اشتغالزایی پرداخت شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: ۳۰۹ هزار و ۹۲۳ نفر براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ در مناطق روستایی استان خراسان جنوبی زندگی می‌کنند که بیش از ۴۰ درصد جمعیت این استان مرزی را تشکیل می‌دهند.

خراسان جنوبی هزار و ۷۸۰ آبادی دارای سکنه دارد که ۹۴۹ روستا دارای دهیاری و بقیه فاقد دهیاری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha