الکاظمی: ناامنی در مرز عراق و سوریه ساخته دست رسانه‌ها است

تهران - ایرنا - نخست وزیر عراق گفت: وضعیت امنیتی پایداری در مرز این کشور با سوریه برقرار است و آنچه درباره ناامنی در این منطقه گفته می شود، تبلیغات رسانه‌ای است.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه السومریه، «مصطفی الکاظمی» عصر امروز (چهارشنبه) در جریان بازید از روستاهای هم مرز با سوریه اظهار داشت:  امروز اینجا هستیم تا تاکید کنیم که دولت بین یک منطقه و منطقه دیگر تفاوتی قائل نمی‌شود و حقوق عراقی‌ها و امنیت آن‌ها مقدس است و در این زمینه جای هیچ بحثی نیست.   

وی افزود: متأسفانه مناطق مرزی عراق جزو مناطق فراموش شده است که ما آن را نمی‌پذیریم و هرکس در آن سکنی گزیده است، عراقی است و باید خدمات دریافت کند و مورد حمایت قرار گیرد. 

نخست وزیر عراق از استانداران نینوا و شهرستان‌های آن خواست تا برای رسیدگی به مشکلات شهروندان که در سال‌های گذشته بهای سنگینی در جنگ علیه تروریسم پرداخت کردند، به سرعت و با فوریت اقدام کنند. 

وی با تاکید بر اینکه وضعیت امنیتی عراق پایدار است و به شدت کنترل می‌شود، افزود: آنچه در اینجا یا آنجا درباره ناامنی مرزهای عراق گفته می‌شود فقط ارعاب رسانه‌ای است.  

الکاظمی از سیاستمداران عراق خواست تا برای هرچه سریع‌تر تشکیل شدن دولت این کشور به منظور رفع نیازهای شهروندان در تمام نقاط کشور از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب اقدام کنند.  

نخست وزیر عراق همچنین خطاب به ساکنان روستاهای عراق هم مرز با سوریه گفت: مطمئن باشید ما در کنار شما هستیم و هرگز شما را فراموش نکرده و نخواهیم کرد. شما دیوار میهن و حامی برادران قهرمان خود در دستگاه‌های امنیتی هستید و همکاری و اتحاد شما امنیت و ثبات را افزایش می‌دهد و را برای تلاش‌های بی‌ثبات کننده امنیت می‌بندد. 

زخمی شدن فرمانده هنگ دوم گارد ویژه عراق در درگیری با داعش 

در خبری دیگر از عراق، یک منبع امنیتی این کشور از زخمی شدن فرمانده هنگ دوم گارد ویژه عراق در درگیری با نیروهای داعش در «حاوی العظیم خبر داد.  

خبرگزاری « ایرث نیوز» عراق به نقل از این منبع امنیتی افزود:  سرهنگ «یاسر العبیدی» فرمانده هنگ دوم گارد ویژه امروز (چهارشنبه)   در جریان درگیری با داعش در منطقه «حاوی العظیم» به همراه دو تن از محافظانش زخمی شد. 

این منبع افزود: درگیری با گروه تروریستی داعش همزمان با پیشروی عظیم نیروهای امنیتی همچنان ادامه دارد. 

خاطرنشان می‌شود که اداره رسانه‌ای سازمان امنیت ملی عراق در ابتدای هفته جاری از آغاز عملیات گسترده برای پاکسازی منطقه «حاوی العظیم» از وجود گروه‌های داعش خبر داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha