تایلند بدنبال مقررات‌گذاری برای استفاده از رمزارزها

تهران- ایرنا- تنظیم‌کننده‌های بخش مالی تایلند در حال برنامه‌ریزی برای انتشار دستورالعمل‌هایی در خصوص استفاده از رمزارزها به عنوان نوعی از پرداخت هستند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، پایگاه خبری «فین بولد» در گزارشی در این خصوص نوشت: بانک مرکزی تایلند (BOT)، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و وزارت دارایی این کشور (MOF) در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که استفاده از رمزارزها در پرداخت، تهدیدی برای بخش مالی تایلند است.

در این بیانیه با اشاره به استفاده گسترده از رمزارزها به عنوان شیوه‌ای از پرداخت، تاکید شده که نهادهای قانون‌گذار باید تمرکز خود را بر روی حفاظت از استفاده کنندگان قرار دهند.

براساس این گزارش، قانون‌گذاران تاکید کرده‌اند که آنها مزایا و نواقص استفاده از رمزارزها را در پرداخت و ریسک نوسان قیمت بررسی کرده و همچنین نگران جرایم سایبری، اطلاعات شخصی و پولشویی هستند.

انتظار می‌رود مقرراتی که نهادهای مالی تایلند بدنبال تصویب آن هستند، بر روی رمزارزهای منتخب تمرکز داشته باشد و در عین حال اهمیت نوآوری مالی را نیز در نظر بگیرد.

تایلند که در ماه‌های اخیر به عنوان یک بازار نوظهور برای استفاده از رمزارزها در نظر گرفته شده و به طور فزاینده‌ای در حال کار بر روی وضع قوانین و مقررات در این بخش است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha