دریافت تضمین‌های عینی و جامع برای ما مهم است/ تا امروز مذاکره مستقیمی با آمریکا نداشته‌ایم

تهران- ایرنا-سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه گفت: تا امروز مذاکره مستقیمی با آمریکا نداشته ایم. غرب به دنبال امتیازگیری از ایران است و با پروژه‌های نخ‌نما در تلاش است تا به هدف خود برسد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا محمود عباس‌زاده مشکینی با اشاره به حضور امروز وزیر امور خارجه در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار کرد: وزیر امور خارجه امروز برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان و ارائه گزارشی از روند مذاکرات با کشورهای ۱+۴ در نشست کمیسیون حضور پیدا کرد. در این نشست نمایندگان برای مذاکرات پیشنهاداتی ارائه کردند که وزیر با تعامل به این پیشنهادات گوش داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: وزیر تاکید کرد که تا امروز مذاکره مستقیم با آمریکایی‌ها نداشته ایم و مذاکرات با اعضای گروه ۱+۴ به خوبی پیش رفته است.

 وی از قول وزیر امور خارجه اظهار کرد: دریافت تضمین‌های عینی و جامع برای ما مهم است و در این میان بر راستی‌آزمایی تاکید داریم، تاکنون پیشرفت‌هایی صورت گرفته اما همچنان مسائلی باقی مانده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: غرب به دنبال امتیازگیری از ایران است و با پروژه‌های نخ‌نما تلاش دارند بین مردم ایجاد استرس کنند که به هدفشان نمی‌رسند. آنچه مهم است این است که ما به دنبال رسیدن به توافق پایدار، با اصالت، جامع و برد-برد هستیم که با راهنمایی مقام معظم رهبری انتظارات مردم در چارچوب منافع کشور محقق می‌شود.

عباس زاده بیان داشت : ایران خواهان توافق پایدار است و اگر دائمی باشد که چه بهتر؛ با این حال باید توافق برد-برد باشد تا هم نگرانی طرف مقابل برطرف و هم مطالبات منطقی و قانونی ایران که رفع تحریم‌ها است محقق شود. طرف مقابل می‌خواهد توافقی موقتی باشد که بتواند هر زمان زیر آن بزند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha