عضو شورای اسلامی شهر اهواز: درخت کنوکارپوس عامل آلودگی این شهر نیست

اهواز - ایرنا - رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر اهواز با انتقاد از آنچه که فرافکنی پیرامون درخت کنوکارپوس به عنوان عامل آلودگی هوا در اهواز نامید گفت: نوک پیکان آلایندگی را متوجه این درخت کرده‌اند و این در حالی است که این ادعا مغایر با واقعیت است.

به گزارش ایرنا، محمد مهدی مطیعی روز چهارشنبه در سی و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی کلانشهر اهواز در صحن علنی این شورا، افزود: مطالعات گیاه‌شناسی نشان می دهد که این درخت نه تنها آلایندگی و عاملی برای تنگی نفس شهروندان نیست بلکه به دلیل قابلیت جذب و نگهداشت آلایندگی این درخت می تواند در کاهش آلایندگی کمک کند.

وی ادامه داد: قطع درختان مرتفع به دلیل جلوگیری از آسیب به شبکه برق موجه است ولی باید دستورالعمل لازم تدوین شود تا قطع درختان با صدور مجوز صورت گیرد.

رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر اهواز گفت: متهم کردن درختان کنوکارپوس به عنوان عامل آلودگی و همچنین قطع این درختان به بهانه برخورد با شبکه برق موجب شده تا برخی متخلفان دست به قلع و قمع درختان در سطح شهر اهواز کنند.

مطیعی ادامه داد: قطع درختان در سطح شهر اهواز برای جلوگیری از سوءاستفاده متخلفان، باید با صدور مجوز انجام شود که برای برخورد با متخلفان، توافق با نیروی انتظامی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر اهواز به دنبال حل مشکل مردم با ایجاد تعامل میان دستگاه‌های مختلف شهرستان است، گفت: نگاه فانتزی و به دور از واقعیت مسوولان، بزرگترین چالش پارک ها و فضای سبز این شهر در دوره های گذشته بوده است.

رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر اهواز با استقبال از تشکیل کمیته مشترک میان مدیریت شهری و شرکت توزیع برق و تدوین توافقنامه همکاری میان این ۲ نهاد گفت: شهرداری به دنبال برگرداندن حرکت مدیریت شهری به ریل اصلی خود است.

مطیعی، با تاکید بر اینکه محیط زیست نه یک موضوع فانتزی بلکه یک ضرورت و اولویت است گفت: مردم خواهان استفاده از فضاهای سبز و تفرجگاهی در سطح شهر هستند که تامین روشنایی پارک ها علاوه بر تامین امنیت پاسخ به مطالبه مردم است.

تشکیل کمیته مشترک میان شهرداری و شرکت توزیع برق اهواز به منظور تدوین توافقنامه همکاری میان مدیریت شهری و شرکت برق در این جلسه به تصویب رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha