تلاش وزارت فرهنگ استفاده از همه ظرفیت‌های بانوان شاغل است

تهران- ایرنا- دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر استفاده و بهره گیری کافی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از همه ظرفیت های بانوان شاغل در این وزارتخانه، تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمود شالویی روز چهارشنبه در مراسم و جشن میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین گرامیداشت مقام زن و روز مادر که با حضور جمعی از زنان در سالن سینمایی این وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به ویژگیها و ابعاد وجودی و شخصیتی حضرت فاطمه (س) ، اظهار داشت: حضرت فاطمه (س)، اسوه زنان عالم هستند.

مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: باید به گونه ای رفتار کنیم که زندگی حضرت فاطمه را به عنوان الگو در زندگی خود پیش بگیریم و به فراز و فرودهای زندگی این بانوی بزرگ در زندگی خود توجه داشته باشیم.

دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تاکید کرد: همه تلاشمان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که از همه ظرفیت های بانوان شاغل بهره کافی ببریم.

به گفته وی، در برخی استان ها مدیران کل خانم داریم و در کمیته انتصابات تلاش می کنیم از ظرفیت های بانوان محترم استفاده کافی را ببریم.

در بخش دیگری از این مراسم مشاور وزیر در امور اجتماعی و دبیر ستاد جمعیت وزارتخانه با اشاره به سفر اخیر خود به اصفهان و دیدار با زینت السادات امامی از هنرمندان پیشکسوت در هنرسوخت و نگارگری گفت: خانم امامی یکی از مصادیق زن ایرانی و مسلمان است و یکی از هنرمندانی که متعهد و متخصص است و آرزو می کنند همه آثار خود را به سرانجام برسانند.

عاطفه خادمی ادامه داد: مفهوم انسان انقلابی در گفتمان انقلاب دارای سه ویژگی است که انسان انقلابی در حیات خود فعال، پیشرو و اثرگذار باشد.

وی ابراز امیدواری کرد تا در سرزمین خود بسترهایی داشته باشیم تا بتوانیم بانوان هنرمندان کشورمان را به جهانیان معرفی کنیم.

مشاور وزیر در امور اجتماعی و دبیر ستاد جمعیتوزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در دوره جدید از فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه ویژه ای به موضوع زنان و خانواده شده که ناظر بر قانون جمعیت است تا نسبت نقش مادری و حضور اجتماعی زنان را به صورت معقول تعریف کنیم.

نقالی خوانی ، اجرای گروه موسیقی سنتی، نقالی کودکان خردسال و ... از دیگر برنامه های این مراسم بود.

به گزارش ایرنا، پیش از این نیز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از ارایه تسهیلات ویژه به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن خبر داده بود. بر این اساس کتاب هایی که در این نمایشگاه که با موضوعات زندگی و شخصیت حضرت فاطمه (س)، مقام شامخ زن، مادران و همسران شهدای گرانقدر و زنان ایثارگر، عرضه شده اند تا دو برابر سقف یارانه برخوردار می شوند.

در همین راستا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته نیز با اهدای لوحی از یک عمر فعالیت هنری استاد زینت السادات امامی هنرمند پیشکسوت حوزه نگارگری و هنر سوخت، تقدیر کرد.

این لوح سپاس توسط عاطفه خادمی مشاور اجتماعی وزیر و دبیر ستاد جمعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان به زینت السادات  امامی اهدا شد.

ارائه خدمات رایگان به بانوان به مناسبت روز زن از سوی تمامی مراکز فرهنگی و هنری وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور از دیگر اقدامات این وزارتخانه در هفته بزرگداشت مقام زن به شمار می آید.

همچنین در این هفته معاونت ها، سازمان های تابعه و ستادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله حوزه وزارتی، سازمان سینمایی، مرکز روابط عمومی، مرکز حراست و ... نیز به طور جداگانه به تجلیل و تکریم بانوان همکار پرداختند.

برگزاری تئاتر خیابانی و نقالی خوانی به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن از دیگر برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این هفته است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha