درج قیمت تولیدکننده بر روی محصولات توسط تولیدکنندگان روغن موتور ضروری است 

تهران- ایرنا- معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در بخشنامه‌ای، تولیدکنندگان عمده روغن موتور را ملزم به درج قیمت تولیدکننده بر روی انواع محصولات خود اعم از دیزلی و بنزینی کرد. 

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، براساس این بخشنامه واحدهای تولید کننده عمده روغن موتور ملزم به درج قیمت تولیدکننده روی کالاهای تولیدی خود شدند. 

معاون وزیر صمت در این بخشنامه تاکید کرد: بر حسب ابلاغیه مدیریت بازار کالاهای واسطه‌ای و نهایی از سوی وزیر صمت و تصمیمات ستاد کارگروه مدیریت بازار کالاهای واسطه‌ای و نهایی در آذرماه به منظور ایجاد شفافیت در نظام توزیع، ایجاد رقابت در بازار، تعدیل و واقعی کردن قیمت‌ها و اصلاح نظام توزیع کالا و در راستای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی و اجحاف در حق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، همه واحدهای تولیدکننده روغن موتور مکلفند قیمت تولید محصولات خود را منطبق با مجموع هزینه‌ها و سود قانونی واحدهای تولیدی/وارداتی (درب کارخانه، عمده فروشی و خرده فروشی) با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده بر روی بسته بندی ارائه کنند. 

همچنین با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و به‌تبع آن افزایش سفرها و جابه‌جایی اقلام کالایی در سطح کشور، انتظار می‌رود پالایشگاه‌های تولیدی ضمن اهتمام بر تولید و توزیع حداکثری محصولات خود نسبت به رعایت قیمت‌های مصوب با هماهنگی عاملان توزیع و صنوف مربوطه اقدام لازم را انجام دهند.

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در راستای نظارت بهینه و مطلوب بر بازار که در روزهای پایانی سال با افزایش عرضه و تقاضا روبه‌رو شده، به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مصرف‌کنندگان، رعایت موارد فوق را از سوی تولیدکنندگان و عرضه کنندگان محصولات روغن موتور لازم الاجرا می‌داند.

نظارت بر بازار و روند فروش انواع روغن موتور در دستور کار بازرسان این سازمان  و سازمان صمت استان‌ها بوده است، بنابراین درخواست می‌شود در صورت مشاهده تخلف و عدم رعایت قیمت مصوب در هنگام فروش مراتب را در سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات (124) این سازمان و سازمان صمت استان‌ها اعلام شود تا مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha