برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا است

شهرری ـ ایرنا ـ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به تلاش ستاد مرکزی دهه فجر در جهت برگزاری با شکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه گفت: با توجه به آمار رو به رشد تعداد مبتلایان به سویه جدید ویروس کرونا اومیکرون در کشور، برگزاری این جشن ملی منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا است.

به گزارش ایرنا،حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور روز چهارشنبه در نشست اعضای ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در حرم امام خمینی(ره)، اظهار داشت: در شرایط فعلی جان مردم از هر چیز دیگری با ارزش تر است و اگر شرایط کرونایی کشور به همین منوال چند روز اخیر رو به رشد باشد باید از روش های دیگری مانند سال گذشته برای برگزاری جشن ملی ۲۲ بهمن استفاده کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برنامه های ایام الله دهه فجر باید در کنار جلوه و ظاهر محتوای خوبی داشته باشد، ابراز کرد: دستگاه های متولی در امر بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر نباید نگاه سازمانی داشته باشند بلکه باید آن را یک جهاد مقدس به شمار آورند.

وی یادآور شد: علاوه بر نهادهای دولتی باید از ظرفیت نهادهای مدنی، سازمان های مردم نهاد، حسینیه ها، تکایا و هیات نیز در امر برگزاری جشن ملی دهه مبارک فجر استفاده کرد.

موسی پور با تاکید براینکه نهادهای دولتی و سازمان های مردم نهاد باید چهره شهرها خود را در ایام الله دهه مبارک فجر دگرگون کنند، بیان داشت: نهضت نصب پرچم با مشارکت تمامی ادارات در اماکن مختلف مانند کارخانجات صنعتی، مدارس، دانشگاه ها، مساجد، بانک های عامل، بوستان های و فضاهای شهری باید در دستور کار قرار گیرد.

وی تاکید کرد: نهاد ها و سازمان های متولی در امر تبلیغات محیطی دهه مبارک فجر باید تعادل در آرایش فضاهای شهری را مد نظر قرار دهند تا شاهد ناهنجاری در این حوزه نباشیم.

موسی پور خانواده های معظم شهدا را یک ظرفیت عظیم در ایام دهه مبارک فجر عنوان کرد و گفت: ضمن تجلیل از این افراد معزز باید از آنان در تبیین ارزش های نظام اسلامی به نسل جوان کشور استفاده کرد.

وی بیان داشت: راه اندازی موکب های جشن و شادی مانند نیمه شعبان با استفاده از ظرفیت هیات مذهبی و ایستگاه های صلواتی باید مد نظر قرار گیرد.

موسی پور ظرفیت مکتب شهید سلیمانی را نیز از دیگر ظرفیت های عظیم برای برپایی جشن های دهه مبارک فجر برشمرد و افزود: شهید سلیمانی رشد کردۀ مکتب امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است از همین جهت ارزش ها و آرمان های ایشان باید به خوبی به جوانان تبیین شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه برنامه های دهه مبارک فجر باید محتوا و معنا داشته باشند، اظهار داشت: ۷۰ درصد جوانان کشور وضعیت قبل از انقلاب و دوران ستم شاهی را ندیده و درک نکرده اند ولی امروز با آماج تبلیغات بر علیه نظام اسلامی و ناکارآمد نشان دادن آن در جهت دفاع از عملکرد رژیم پهلوی مواجهه هستند.

موسی پور ادامه داد: امسال برنامه ریزی شده است که یک جهاد تبیین در جهت دستاوردهای نظام اسلامی و نشان دادن وضعیت عمومی کشور در دوران طاغوت در سطح کشور صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه امسال جهاد روایتگری با نگاه خاص به جوانان و بانوان در دستور کار قرار دارد، گفت: دستاوردهای نظام اسلامی ایران در حوزه های مختلف باید به صورت آماری و مقایسه ای با دوران پهلوی باید به مخاطبان بیان شود.

موسی پور تاکید کرد: گزارش های عملکرد باید کوتاه، مختصر، مفید و با خلاقبت و هنرمندانه تهیه و به مخاطبان ارسال شود.

به گزارش ایرنا، نشست اعضای ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی امروز چهارشنبه  با حضور حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و روسای کارگروه های تخصصی و اجرایی و در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha