نماینده ولی فقیه در کردستان: زندان سنندج به یک مکان فرهنگی تبدیل شده است

سنندج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اشتغال و حرفه آموزی زندانیان و توانمند سازی آنان با استفاده از بسترهای مناسب آموزشی و درآمدزایی ایجاد شده، قابل تحسین است و زندان مرکزی سنندج را به یک مجموعه فرهنگی تبدیل کرده است

به گزارش ایرنا حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز چهارشنبه در جریان بازدید از زندان مرکزی سنندج اظهار داشت: نظم، پاکیزگی، ترتیب و رضایت عمومی زندانیان از وضعیت موجود را حین بازدید از زندان مشاهده کردم.

وی اضافه کرد: با اینکه آمار جمعیت کیفری در این مرکز به نسبت فضای در اختیار محدود است اما شاهد تلاشهای بی وقفه مسوولین برای تحقق اهداف و برنامه های اصلاحی و تربیتی در این مرکز هستیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با رایزنی های مناسب با مجموعه قضایی، بخشی از مشکلات زندانیان را رفع کنیم.

مدیرکل زندانهای کردستان نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های اصلاحی و حمایتی در زندان های استان گفت: تعامل موثر و سازنده مجموعه قضایی استان با زندان در کاهش جمعیت کیفری بسیار اثر گذار بوده است.

مراد فتحی با اشاره به ایجاد اشتغال ۸۳ درصدی زندانیان افزود: در حال حاضر یک هزار و ۲۰۰ نفر از زندانیان در زندانهای استان مشغول بکار هستند.

وی ادامه داد: در سال جاری تلاشهای مددکاران موجب اخذ رضایت ۱۶ شاکی از محکومان به قصاص شده و آنها را از اجرای این حکم رهایی بخشیده است.

فتحی در این بازدید خواستار حمایت معنوی نماینده ولی فقیه در انتقال زندان سنندج به خارج از محدوده شهری و ایجاد یک زندان استاندارد با فضای مناسب آموزشی و بازپروری شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن بازدید از کارگاه های اشتغال و تولیدات زندانیان، کلاس ها و قسمتهای مختلف زندان، با مددجویان این مرکز هم دیدار و گفت‌ و گو کرد و از نزدیک در جریان فعالیتهای اصلاحی و آموزشی این زندان قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha