۶ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۲
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84627545
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

غارت نفت سوریه توسط اشغالگران آمریکایی با همدستی "قسد" 

تهران - ایرنا- نیروهای اشغالگر آمریکایی به غارت منابع نفتی ملت سوریه در شمال شرقی این کشور با همدستی شبه نظامیان موسوم به "قسد" ادامه می دهند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) امروز چهارشنبه به نقل از منابع محلی در منطقه «الیعربیه» در نزدیک شهر الحسکه در شمال شرقی این کشور گزارش داد: نیروهای اشغالگر آمریکایی ۱۳۰ تانکر حامل نفت خام را که با همکاری شبه نظامیان «قسد» از چاه های نفت سوریه سرقت کرده بودند، به شمال عراق منتقل کردند.

این منابع گفتند: تانکرهای حامل سوخت سرقتی در قالب چندین محموله از دیروز به سمت روستای عراقی «المحمودیه» در جنوب گذرگاه غیرقانونی «الولید» در مرز سوریه با عراق حرکت کردند.

این منابع اشاره کردند: نیروهای اشغالگر آمریکایی انتقال سوخت سرقتی را از طریق کریدوری انجام می دهند که قبلا آن را ایجاد کرده اند و  شبه نظامیان قسد نیز از این کریدور برای انتقال کالاهای قاچاق خود از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید به منطقه جزیره سوریه استفاده می کنند.

همزمان این منابع اعلام کردند که بعد از خروج تانکرهای حامل نفت سرقتی سوریه از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید، یک ستون نظامی لجستیک اشغالگران آمریکایی از طریق همین گذرگاه وارد خاک سوریه شد.

پیشتر «بثینه شعبان» مشاور ویژه رییس جمهوری سوریه گفته بود که هدف آمریکا از حضور در سوریه حمایت از تروریسم و همچنین سرقت منابع مردم این کشور است.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه »  (قسد) تحت حمایت آنها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha