آغاز اردوی آسیایی تیم ملی کشتی آزاد از نیمه دوم اسفند

تهران - ایرنا - بعد از برگزاری مرحله نخست انتخابی تیم ملی در گلستان و مشخص شدن نفرات اعزامی به پیکارهای قهرمانی آسیا، قرار است اردوهای تیم ملی از نیمه دوم اسفند آغاز شود.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور و مرحله اول چرخه انتخابی تیم ملی گرامیداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم طی روزهای ۲۲ تا ۲۴ دی ماه در مجموعه آزادی شهر گرگان برگزار و در پایان تیم مازندران، تهران و کرمانشاه به ترتیب عنوان‌های اول تا سوم را بدست آوردند و نفرات برتر مشخص شدند.

بر اساس چرخه انتخابی تیم ملی نفرات اول این مسابقات، جواز حضور در رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا که اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ در شهر اولان باتور مغولستان برگزار می‌شود را بدست آوردند.

رضا مومنی (۵۷ کیلوگرم)، داریوش حضرت‌قلی‌زاده (۶۱ کیلوگرم)، رحمان عموزاد (۶۵ کیلوگرم)، محمدمهدی یگانه جعفری (۷۰ کیلوگرم)، یونس امامی (۷۴ کیلوگرم)، علی سوادکوهی (۷۹ کیلوگرم)، محسن مصطفوی (۸۶ کیلوگرم)، امیرحسین فیروزپور (۹۲ کیلوگرم)، محمدحسین محمدیان (۹۷ کیلوگرم) و یدالله محبی (۱۲۵ کیلوگرم) نفرات برتر پیکارهای قهرمانی کشور در گرگان بودند.

اما پیش از آغاز اردوهای تیم ملی، قرار است آزادکاران کشورمان در دیدار دوستانه با آمریکا روز ۲۳ بهمن در آرلینگتون دالاس به مصاف این تیم بروند. آنچه که مسلم است تیم ملی با همه نفرات اصلی که در قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان در نروژ نیز حضور داشتند به ایالت تگزاس آمریکا بروند.

از سوی دیگر تیم شرکت داروی سازی سهند ارس نیز قرار است در رقابتهای بینالمللی جام دانکلوف بلغارستان شرکت کند و رضا مومنی، داریوش حضرتقلی‌زاده و محسن مصطفوی نیز قرار است در ترکیب این تیم راهی بلغارستان شوند.

«بهنام احسان‌پور» مربی تیم ملی کشتی آزاد در این خصوص گفت: بعد از مسابقات قهرمانی کشور که در گرگان برگزار شد، مرحله سوم اردو را با حضور ۶ مدال‌آور نروژ که از این مسابقات معاف بودند و نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور برگزار کردیم و این اردو بیشتر برای آمادگی کشتی‌گیران جهت شرکت در مسابقات آمریکا بود.

دارنده مدال برنز پیکارهای قهرمانی جهان افزود: اگر سفر به آمریکا قطعی شود و به مسابقات برویم، از نیمه دوم اسفند مرحله اصلی اردو برای آماده‌سازی برای مسابقات قهرمانی آسیا در مغولستان، بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین و جهانی صربستان آغاز خواهد شد. البته کشتی‌گیران باید طبق چرخه انتخابی تیم ملی در مسابقات مختلف شرکت کنند و حتی مدال‌آورانی که از جام تختی هم معاف هستند باید در تورنمنت‌ها محک بخورند.

احسان‌پور در مورد دیدار دوستانه با تیم آمریکا گفت: این اولین بار نیست که تیم کشتی آزاد ایران به آمریکا می‌رود و ما بارها برای برگزاری مسابقات دوستانه و جام جهانی کشتی در این کشور حضور یافتیم. برگزاری این مسابقات به صورت تیم به تیم نیز برای گسترش و تبلیغ کشتی در دنیا است و فقط جنبه تدارکاتی و دوستانه دارد، اما برخی افراد دوست دارند که با ایجاد حاشیه برای خود مخاطب جذب کنند.

دارنده مدال طلای جوانان جهان در مورد سطح آمادگی کشتی‌گیران در اردوی سوم آماده‌سازی تیم ملی کشتی آزاد اظهار داشت:  شرایط اردو بد نبود. آنهایی که در قهرمانی کشور نتوانستند کشتی بگیرند، هم وضعیت خوبی داشتند و  از نظر بدنی هم همه در سطح متوسطی بودند.

احسان پور  در پایان خاطرنشان کرد، مرحله بعدی اردوی ما برای حضور در آمریکا از روز شنبه آغاز می‌شود، گفت: این مسابقات حالت تدارکاتی دارد و نتیجه نیز مهم نیست. در ۲ مرحله قبل اردو، نفرات مدال‌آور نروژ به اردو دعوت کردیم که در فرم مسابقه قرار بگیرند. ۲۳ بهمن مسابقه شروع خواهد شد و در این ۱۰ روز باقی مانده با فشار نسبی سعی می‌کنیم در آمریکا کشتی‌های خوبی بگیریم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha