شهرداری تهران برای هوای پاک ردیف بودجه در نظر گرفت

تهران- ایرنا- شهردار تهران با اشاره به اهمیت اجرای طرح هایی که بتواند به کیفیت هوای پایتخت کمک کند گفت: برای دستیابی به هوای پاک، سال آینده ردیف بودجه ای در نظر گرفته شده تا اقدام های جدی و اثر بخشی در این خصوص انجام شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا زاکانی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه «حمل و نقل پاک» در بوستان گفتگو به خبرنگاران گفت: از شرکت ها و مجموعه هایی که خروجی کارشان به هوای پاک کمک کند حمایت می شود و در بودجه سال آینده یک سرفصل به این موضوع اختصاص دادیم.

وی افزود: شهرداری باید با توسعه زیرساخت‌ها در مترو  و سرمایه گذاری در بحث اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها مسیری را طی کند که به هوای پاک کمک کند، یا در حوزه موتورسیکلت و دوچرخه و اسکوتر تسهیلاتی فراهم شود که هم برای مردم رفاه ایجاد کند و هم باعث کاهش آلودگی‌ شود. 

برقی کردن حمل و نقل عمومی مورد تاکید است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر برقی کردن حمل و نقل عمومی، گفت: چند ردیف جدید در حوزه مذکور به لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران اضافه شده که در مرحله بررسی و تصویب شورای شهر تهران است.

سید مجتبی شفیعی افزود: در صورت تصویب، شاهد طرح های خوبی در زمینه برقی‌سازی حمل‌ونقل و بهبود کیفیت هوای تهران خواهیم بود.

معاون شهردار تهران تاکید کرد: بخش زیادی از آلودگی هوای پایتخت مربوط به تردد بی شمار خودروها و موتورسیکلت های فرسوده است که با این اقدام می توان به افزایش کیفیت هوای کلانشهر تهران کمک کرد.

به گزارش ایرنا، بمناسبت هفته هوای پاک و با همت معاونت توسعه حمل و نقل پاک و آموزش و سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ظهر امروز (چهارشنبه) نمایشگاه «حمل و نقل پاک» در بوستان گفتگو با حضور شهردار تهران افتتاح شد.

این نمایشگاه در روزهای ششم و هفتم بهمن‌ماه از ساعت ۹ تا ۱۶ پذیرای علاقه‌مندان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha