وضعیت استخدامی و حقوق دریافتی کارکنان شوراهای حل اختلاف مطلوب نیست

تهران - ایرنا - معاون اول قوه قضاییه وضعیت استخدامی، حقوق دریافتی کارکنان شوراهای حل اختلاف و همچنین ساختمان‌ها و امکانات این شوراها را نامطلوب دانست و در عین حال ابراز امیدواری کرد با کمک دولت راهی برای حل این مشکلات پیدا شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از معاونت اول قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق در بازدید از مجتمع شهید لاجوردی شورای حل اختلاف و ستاد مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه ضمن مراجعه به شعب و گفت و گو با قضات، کارکنان شورا و مراجعان از نزدیک در جریان فرایندهای رسیدگی قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید بر لزوم استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف در توسعه صلح و سازش تاکید کرد و افزود: استفاده از ظرفیت مردمی شوراها برای گسترش صلح و سازش نقش مهمی در کاهش ورودی پرونده به دادگستری‌ها دارد.

مصدق کار شورای حل اختلاف را مقدس ارزیابی کرد و گفت: به رغم تلاش شبانه روزی همکاران در شورای حل اختلاف، وضعیت استخدامی و حقوق دریافتی کارکنان شورا همچنین ساختمان‌ها و امکانات شوراها مطلوب نیست و امیدواریم با کمک دولت بتوانیم راهی برای حل این مشکلات پیدا کنیم. چشم انداز وضعیت آینده کشور امیدوار کننده است و امیدواریم با همکاری دولت مشکلات بودجه و اعتبارات قوه قضاییه کاهش یابد.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: یکی از اهداف قوه قضاییه در دوره تحول و تعالی، توسعه حل اختلاف و توجه به شورای حل اختلاف و رفع مشکلات این نهاد است.  

وی پیگیری مشکلات معیشتی کارکنان دستگاه قضایی و شورای حل اختلاف را امری لازم و واجب دانست و گفت: این موضوع دغدغه اصلی مسئولان دستگاه قضایی از جمله رئیس قوه قضاییه است که به طور جدی در حال پیگیری است.

در این بازدید، حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور، گزارشی از نحوه رسیدگی در مجتمع شهید لاجوردی تهران و نیز وضعیت کلی مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه ارائه و از حضور معاون اول قوه قضاییه در این مجتمع قدردانی کرد.

مجتمع شهید لاجوردی شورای حل اختلاف تهران به پرونده های مربوط به مناطق ۱۲ و ۱۳ شهرداری تهران رسیدگی می‌کند و دارای ۲۲ شعبه فعال است. ماهانه بیش از ۲۵۰۰ فقره در این مجتمع رسیدگی می شود که بیش از ۵۰درصد آنها منجر به صلح و سازش می‌شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha