کلاس درس پنج شهرستان یزد با گسترش سویه اُمیکرون تعطیل شد

یزد - ایرنا - مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: با توجه به گسترش سویه اُمیکرون و تغییر رنگ بندی کرونایی برخی مناطق، از فردا(پنجشنبه) تا پایان هفته آینده تمامی کلاس های درس پنج شهرستان تعطیل شد و آموزش ها از طریق فضای مجازی به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

محسن گلستانی فر، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا این شهرستان‌ ها را  اردکان، میبد، ابرکوه، خاتم و مهریز ذکر کرد و افزود: ارایه آموزش‌ به دانش آموزان از طریق شبکه شاد صورت می گیرد.

وی اشاره ای به تعداد واحدهای آموزشی و جمعیت دانش آموزی این مناطق  نکرد، اما جمعیت این شهرستان ها حدود ۴۰۰ هزار نفر، معادل یک سوم جمعیت استان یزد است.

امروز اردکان به عنوان نخستین شهرستان کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت، میبد، ابرکوه، مروست، خاتم و مهریز در وضعیت نارنجی و پنج  شهرستان‌ دیگر در وضعیت زرد قرار دارد.

همچنین معاون فنی مرکز بهداشت یزد امروز گفته بود که با اعلام وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، وضعیت اردکان قرمز اعلام شد و علت آن تداوم شیوع کرونا و افزایش موارد ابتلای مردم به این ویروس و گسترش سویه اُمیکرون است.

دکتر مسعود شریفی افزود: به این ترتیب پس از ۴۷ روز رنگ قرمز به نقشه کرونایی کشور بازگشت وطبق برآوردها ۶۰ درصد مراجعه کنندگان مراکز درمانی استان به سویه امیکرن مبتلا هستند، مردم باید از حضور در تجمع پرهیز و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

شریفی تصریح کرد: افراد بالای ۱۸ سال برای حفظ سلامت خود و دیگران، نوبت دُز سوم واکسن علیه بیماری کووید -۱۹ را دریافت کنند و با توجه به شیوع بالای اُمیکرون استفاده از ماسک به خصوص در مکان های عمومی سرپوشیده ضروری است.

در سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ ، ۲۸۵ هزار هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی استان یزد مشغول تحصیل هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha