۷ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۲۱
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84627332
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

شهرداری خلخال امکانات برفروبی مناسب ندارد

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست فرمانداری خلخال گفت: تعداد محدود ماشین‌آلات سنگین و امکانات برفروبی شهرداری خلخال جوابگوی نیاز این شهر در زمان بارندگی‌های سنگین برف نیست.

به گزارش ایرنا ، سیدجواد یحیی‌زاده روز پنجشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران خلخال اظهارکرد: شهرداری برای برفروبی و بازگشایی ده‌ها خیابان اصلی و فرعی و همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ کوچه و معبر عمومی این شهر تنها یک دستگاه گریدر و یک دستگاه لودر در اختیار دارد.

او افزود: این در حالی است که برای تسریع در بازگشایی معابر مسدود شده از برف شهرداری خلخال دست کم به تامین ۱۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین برفروبی و کامیون حمل برف نیاز دارد.

وی گفت: سرپرست شهرداری باید پیگیر تامین امکانات برفروبی با استفاده از اعتبارات داخلی و جذب سایر اعتبارات و نیز استفاده از ماشین‌آلات برفروبی بخش خصوصی تا زمان تامین این امکانات باشد.

ابوذر محمدی ، سرپرست شهرداری خلخال هم در این جلسه گفت: بازگشایی ، برفروبی و جمع‌آوری برف معابر عمومی این شهر به پایان رسیده و برای مقابله با پدیده یخبندان معابر نیز ۵۰ تن نمک در روزهای اخیر خریداری شده که با اضافه کردن شن و تهیه مخلوط نمک و شن برای یخ زدایی معابر استفاده خواهد شد.

وی بیان کرد: اعتبارات داخلی و درآمد محلی شهرداری جوابگوی خرید امکانات برفروبی جدید نیست و تا زمانی که کمکی از سایر اعتبارات استانی و ملی به شهرداری نشود ، تهیه و خرید ماشین‌آلات برفروبی و کامیون حمل برف مشکل خواهد بود.

او اظهارکرد: برای خرید ۲ دستگاه لودر ، سه دستگاه گریدر و پنج دستگاه کامیون شهرداری نیازمند تامین حداقل ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار است و نمی‌توان چنین اعتبار کلانی را از محل درآمد محلی محدود شهرداری تامین کرد.

محمدی گفت: برغم مشکلات و محدودیت ماشین‌آلات در ۲ هفته اخیر شهرداری موفق به برفروبی معابر اصلی و فرعی با استفاده از امکانات خود و همچنین اجاره ماشین‌آلات برفروبی بخش خصوصی شده است.

خلخال در جنوب اردبیل از شهرستان‌های سردسیر کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha