سفیر امارات در سازمان ملل: بازگشت صلح به یمن تنها از مسیر دیپلماسی میسر است

تهران – ایرنا - «لانا نسیبه» سفیر امارات در سازمان ملل متحد در باره حملات اخیر موشکی به این امیرنشین در مصاحبه با سی.ان.ان گفت که امارات حق پاسخگویی به این حملات را برای خود محفوظ می دارد و افزود بازگشت صلح به یمن تنها از مسیر دیپلماسی میسر است.

به گزارش روز چهارشنبه  ایرنا، سفیر امارات در سازمان ملل درباره  حملات موشکی صورت گرفته به ابوظبی به سی ان ان گفت: هدف این حملات زیرساخت های غیر نظامی و خود غیر نظامیان بودند، این امر غیر قابل قبول، بی سابقه و آشکارا نقض صلح بین الملل و امنیت منطقه می باشد.

سفیر امارات در سازمان ملل در ادامه گفت: امارات از امکانات و تجیهزات نظامی پیشرفته لازم برای رهگیری و هدف قراردادن چنین حملات موشک هایی برخوردار است.

وی افزود: این امر همچنین تهدیدی برای شدت بخشیدن به تنش  امنیت منطقه ای است.

سفیر امارات در سازمان ملل: بازگشت صلح به یمن تنها از مسیر دیپلماسی میسر است

سفیر امارات در سازمان ملل در این مصاحبه گفت: امارات به مسیر تنش زدایی و دیپلماسی ادامه خواهد داد، اما در عین حال، حق دفاع کامل از خود را برای خود محفوظ می دارد.

وی به سی ان ان گفت: این تعهدی است که ما به عنوان یک دولت برای ایمن نگه داشتن شهروندانمان ( ۸ میلیون شهروندی که  از ۱۹۲ کشور مختلف عضو سازمان ملل در امارات به سر می برند) داریم.

سفیر امارات در سازمان ملل درادامه به این رسانه آمریکایی گفت: حوثی‌ها (انصار ا...) مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته‌اند، آن‌ها این مسئولیت را اعلام کرده‌اند و از سویی دیگر اطلاعات ما مکان این حملات را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن مشخص کرد،  به همین دلیل است که شما شاهد اقدام متناسب در چارچوب قوانین بین الملل در پاسخ به این حملات بودید.

وی گفت: به همین خاطر امارات سرگرم مذاکراتی جدی با آمریکا و دیگر کشورها برای چگونگی افزایش فشارها بر حوثی هااست تا آنها را به پای میز مذاکره بکشاند، راه سیاسی تنها مسیر بازگشت و احیای صلح در یمن است.

سفیر امارات به سی ان ان گفت: امارات به دنبال کاهش تنش درمنطقه و متمرکز بر توسعه و سرمایه گذاری در داخل کشور و منطقه است و  این جامعه جهانی است که باید به نوبه خود، با ادامه موشک پراکنی از سوی حوثی ها برخورد  و پاسخ دهد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha