استان‌ها محیط زیست را با مشارکت به گفتمان ملی تبدیل کنند

تهران - ایرنا - معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: با توجه به توانمندی و پتانسیل موجود در ۳۱ استان کشور باید گفتمان محیط زیست با مشارکت تمامی استان ها به گفتمان ملی تبدیل شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، نورالله مرادی در دیدار با مهران شنتیائی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین با اشاره به ظرفیت های بالای استان ها در پیشبرد برنامه های آموزشی و فرهنگی محیط زیست گفت: با توجه به توانمندی های و پتانسیل های موجود در ۳۱ استان کشور برای هر استان یک رویداد ملی با محوریت استان ها برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به ایجاد بستر حضور و مشارکت مردم در پیشبرد برنامه های محیط زیست اظهار داشت: هدف سازمان افزایش کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد و حمایت از فعالیت های آنان در عرصه های آموزشی و فرهنگی  است و در این راستا باید اقدامات لازم جهت جلب مشارکت گروه های مستعد از جمله بازنشستگان ارگان ها و سازمان های مختلف به عمل آید تا هدف سازمان در تحقق شعار هر ایرانی یک محیط بان جامه عمل پوشانده شود.

مرادی با اشاره به مشخصه اصلی سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان یک سازمان آموزش دهنده تصریح کرد: باید از تمامی ظرفیت های سازمان استفاده شود تا آحاد و اقشار مختلف مردم با موضوعات محیط زیست آشنا شده و در حفاظت از آن بکوشند.

در این نشست، مهران شنتیائی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، گزارشی از اقدامات و فعالیت های آموزشی و پژوهشی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در یکسال گذشته ارایه داد. 

وی همچنین  انعقاد تفاهمنامه آموزشی با دستگاه های اجرایی استان، اجرای برنامه های آموزشی  برای گروه های اثرگذار و برگزاری سمینارهای آموزشی در پایان هر هفته را از مهمترین اقدامات این اداره کل در پیشبرد برنامه های آموزشی و فرهنگی دانست.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha