حضور ۲۳۸ فرنگی‌کار در جایزه بزرگ زاگرب

تهران - ایرنا - رقابت‌های کشتی فرنگی جایزه بزرگ زاگرب در حالی از ۹ بهمن آغاز خواهد شد که ۲۳۸ فرنگی‌کار اغلب از کشورهای اروپایی در این پیکارها حضور خواهند داشت.

به گزارش ایرنا و بنابر اعلام سایت اتحادیه جهانی کشتی، در این پیکارها قهرمانان جهان همچون «ویکتور سیوبانو» از مولداوی و «زورابی داتوناشویلی» از صربستان حضور دارند.

دیگر قهرمان نامدار حاضر در این پیکارها «پرویز نصیب‌اف» دارنده مدال نقره المپیک توکیو در وزن ۶۷ کیلوگرم از اوکراین است. او برای این مسابقات در یک وزن بالاتر و در ۷۲ کیلوگرم کشتی می‌گیرد. نصیب‌اف در فینال وزن ۶۷ کیلوگرم در بازی‌های المپیک مغلوب «محمدرضا گرایی» شد. نماینده اوکراین در پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۱ نروژ نیز حضور نداشت.

«زورابی داتوناشویلی» فرنگی‌کار گرجی‌الاصل تیم ملی صربستان برای اولین بار پس از کسب مدال طلای وزن ۸۷ کیلوگرم در مسابقات جهانی اسلو، به کشور همسایه خود سفر خواهد کرد. او احتمالاً در زاگرب نیز به مصاف رقیب خود، «کیریل ماسکویچ» از بلاروس خواهد رفت. این دو در فینال اسلو به مصاف هم رفتند که کشتی گیر صرب پیروز شد.

برای صربستان هم برادران دوقلوی میت و ویکتور نمس نیز حضور دارند. این ۲ برادر از هم اکنون خود را برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس آماده می‌کنند. در المپیک توکیو فقط میت می شوند. آنها یک چرخه المپیک دیگر را به امید راهیابی و حضور مشترک در المپیک آغاز می کنند. در توکیو فقط میت حضور داشت.

ر حالی که چیوبانو در وزن ۶۰ کیلوگرم عنوان قهرمانی جهان را به دست آورد، در وزن ۶۳ کیلوگرم در زاگرب حضور خواهد داشت. 

مجموعه‌ای از دیگر ستارگان جوان نیز در زاگرب به دنبال افتخار هستند. تاماس لوای قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از مجارستان، ادموند نظریان قهرمان سابق اروپا از بلغارستان و تورپال بیسلتانوف قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از دانمارک نیز در این پیکارها حضور دارند.

«علی ارسلان» فرنگی‌کار ایرانی که به تازگی قرار است برای کشور صربستان در مسابقات حضور پیدا کند نیز نامش در بین شرکت‌کنندگان در جایزه بزرگ زاگرب نیست.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha