نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا در استکهلم بازخوانی شد

تهران- ایرنا- وبینار بازخوانی نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا با حضور شرکت‌کنندگانی از سوئد، هلند و ایتالیا به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استکهلم برگزار شد.

به گزارش ایرنا از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت فرارسیدن سالروز صدور نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی در اول بهمن‌ماه ۱۳۹۳، ۲ وبینار تخصصی توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استکهلم برنامه‌ریزی و اولین وبینار تحت عنوان بازخوانی نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا با حضور شرکت‌کنندگانی از سوئد، هلند و ایتالیا و مشارکت دانشگاهیان، دانشجویان و فعالان فرهنگی کشورهای مختلف برگزار شد.

در ابتدای این وبینار، مجری برنامه به طرح مسأله و هدف جلسه پرداخت و اهمیت و ظرفیت بازخوانی مکرر این نامه را تشریح کرد.

هدا احمدی، محقق و دانشجوی مطالعات دینی از مالمو سوئد در سخنانی، به فلسفه صدور نامه و ضرورت‌های زمانی آن پرداخت و با تحلیل شرایط و موقعیت فرهنگی غرب، آن را با نامه امام راحل خطاب به رهبر شوروی سابق مقایسه کرد و ظرفیت‌ها و تأثیرات بالقوه و ضرورت‌های ناظر به نشر گسترده آن را مورد بحث قرار داد.

یک فعال فرهنگی ـ مذهبی و دبیر مرکز اسلامی توحید ایتالیا نیز به واکنش‌های مخالفان انقلاب اسلامی از بدو پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۷ پرداخت و شکل گیری داعش را به عنوان جلوه‌ای از اسلام انحرافی، توطئه‌ای برای تخریب چهره اسلام و مسلمانان معرفی و این نامه و پیام آن را راهبردی برای مقابله و خنثی‌سازی این توطئه قلمداد کرد.

در پایان این نشست، سید ضیا هاشمی، رایزن فرهنگی ایران در استکهلم به تحلیل سه محور مهم در خصوص این نامه شامل محتوای نامه، ادبیات و منطق تدوین و انتخاب مخاطبان آن یعنی جوانان جامعه غرب و بالاخره اقتضائات زمانی و موضوعی صدور این نامه پرداخت.

همچنین، با توجه به گستردگی ابعاد و اهمیت موضوع، وبینار دوم با تمرکز بر بایسته‌ها و الزامات تبیین و نشر این نامه به مخاطبان، تحت عنوان موضوع چه باید کرد؟ در هفته‌های آتی برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha