پخش زنده اختتامیه مسابقات همخوانی قرآن‌آموزان مراکز دارالقرآن از شبکه شاد

تهران- ایرنا- مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: اختتامیه پنجمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه سرایی قرآن آموزان مراکز دارالقرآن الکریم سراسر کشور با میزبانی تبریز به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف صداو سیما و شبکه شاد پخش می شود.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا، میکائیل باقری در این خصوص افزود: مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه سرایی قرآن آموزان مراکز دارالقرآن الکریم سراسر کشور از پنجم تا هفتم بهمن ماه به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی و در شهر تبریز برگزار می شود.

براساس گزارش آموزش و پرورش، وی ادامه داد: برای داوری این دوره از مسابقات، هشت نفر از اساتید و داوران  برجسته و بین المللی انتخاب شده اند که چهار نفر از این داوران در بخش پسران و چهار نفر دیگر در بخش دختران قضاوت و  داوری گروه ها را به عهده خواهند داشت.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در این دوره از مسابقات،  ۱۶ گروه در بخش پسران و ۱۵ گروه در بخش دختران به مرحله نهایی راه یافته اند که هر گروه یک قطعه مدیحه سرایی و یک قطعه هم خوانی قرآن کریم را اجرا می کنند.

وی اظهار داشت: مسابقات همخوانی و مدیحه سرایی از سطح مراکز دارالقرآن الکریم آغاز می شود و هر مرکز دارالقرآن حداقل یک گروه در بخش پسران و یک گروه در بخش دختران برای حضور در مسابقات معرفی می کنند که در مرحله استان با سایر گروه های استان خود به رقابت می پردازند و در نهایت یک گروه پسران و یک گروه دختران به عنوان نماینده استان به مرحله مقدماتی کشوری راه می یابند و اگر بتوانند حدنصاب را کسب کنند به مرحله نهایی کشوری راه پیدا خواهند کرد.

باقری تصریح کرد: اختتامیه این دوره از مسابقات با حضور مسئولان کشوری به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف صدا و سیمای جمهوری اسلامی و شبکه شاد پخش خواهد شد که برگزیدگان مسابقات در آن تجلیل خواهند شد.

وی ادامه داد: با توجه به این که مسابقات به صورت مجازی برگزار می شود، فوق برنامه هایی توسط استان میزبان در نظر گرفته شده است که دانش آموزان می توانند با مراجعه به کانال اختصاصی این دوره از مسابقات از این برنامه ها بهره مند شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha