نشست‌های دانشگاهی و تخصصی جشنواره فیلم فجر اعلام شد

تهران- ایرنا- عنوان نشست‌های دانشگاهی و تخصصی چهلمین فیلم جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، در چهلمین جشنوراه فیلم فجر برای نخستین بار دو شکل نشست دانشگاهی و تخصصی برگزار می شود؛ این سلسله نشست ها از روز دومین جشنواره یعنی دوازدهم آغاز می شود.

روز دوازدهم بهمن ماه از ساعت ۱۳ در بخش نشست دانشگاهی با عنوان جوانگرایی در سینمای ایران در محوطه سالن مرکزی برگزار می شود؛ همچنین در همین روز نشست تخصصی به عنوان سینمای ایران و گفتمان انقلاب اسلامی در ساعت ۱۵ در سالن ۴ برج میلاد برگزار می‌شود.

روز سیزدهم بهمن ماه، نشست دانشگاهی با عنوان جریان شناسی فرهنگی سینمای ایران پس از انقلاب در محوطه سالن مرکزی ساعت ۱۳ برگزار می‌شود؛ همچنین در همین روز نشست تخصصی در ساعت ۱۵ به عنوان رنگ در سینمای امروز ایران در سالن شماره ۴ برج میلاد برگزار می‌شود.

برنامه نشست های دانشگاهی و تخصصی در روز چهاردهم بهمن در همان ساعات برگزار می شود، نشست دانشگاهی دانشگاه یا مدرسه مسئله این است و همچنین نشست تخصصی واکاوی آموزش مالی در رشته سینما بر طبق ساعات و روزهای قبل در سالن شماره ۴ برج میلاد برگزار می‌شود.

تاریخ پانزدهم بهمن ماه سینما و قدرت روایت در سلسله نشست‌های دانشگاهی برگزار همچنین نشست نگارش برای اجرا در قالب نشست تخصصی برگزار می‌شود.

روز شانزدهم بهمن ماه نیز بازاریابی در سینمای ایران در بخش نشست های دانشگاهی و همچنین طراحی فیلم کلیدی برای درک بهتر  فیلم در قالب نشست های تخصصی برگزار می‌شود.

روز هفدهم بهمن ماه نیز در بخش نشست‌های دانشگاهی نشستی با عنوان سینمای ملی ایران مسائل و راهبردها و همچنین سینما عصر دیجیتال در بخش نشست‌های تخصصی جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود.

تاریخ هجدهم بهمن ماه جاری نیز دانش آکادمیک و سینمای معاصر (مطالعه تاریخی سینمایی هنگ کنگ و کره جنوبی) در قالب نشست های دانشگاهی و همچنین تعامل تدوینگر و کارگردان در شکل گیری داستان در بخش نشست‌های تخصصی جشنواره فیلم فجر ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

روز نوزدهم بهمن ماه نشست سینما در دوران پس تلویزیون در قالب نشست های دانشگاهی همچنین سینمای راهبردی با نگاهی به فردا در قالب نشست های تخصصی جشنواره برگزار خواهد شد.

بیستم بهمن ماه نیز نشست نظام دانشگاهی و سینمایی حرفه ای در بخش نشست های دانشگاهی و همچنین قهرمان گرایی در سینمای ایران در قالب نشست های تخصصی برگزار می شود.

همچنین در روز ۲۱ بهمن ماه نیز آینده سینمای ایران چالش ها و فرصت ها در بخش نشست‌های دانشگاهی همچنین سینمای تمدنی تعریف و چشم انداز نظری در بخش نشست‌های تخصصی چهل و نهمین جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود.

چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی به دبیری مسعود نقاش‌زاده از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha