۶ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 84627013
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از هفت هزار تُن آرد در خبازی‌های کردستان توزیع شد

سنندج- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: ۵۰ درصد سهیمه آرد بهمن ماه خبازی‌ها که معادل هفت هزار و ۶۵۱ تُن بود طی چند روز اخیر بارش سنگین برف در بین خبازی‌های استان توزیع شد. 

محمدفرید سپری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی روزهای بارش سنگین برف در استان مسدود شدن بسیاری از خیابان‌ها و معابر تردد را برای همشهریان سخت کرده و موجب کُندی فعالیت دستگاه‌های خدمت رسان هم شده بود.

وی اضافه کرد: سازمان جهاد کشاورزی در این ایام با تمام توان خود و با بکارگیری همه تجهیزات موجود و با همکاری نیروهای ارتش، سپاه و نیروی انتظامی فعالیت خود را چند برابر کرد تا مردم در تهیه نان و دیگر کالاهای اساسی با مشکل مواجه نشوند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه ۲ هزار و  ۸۰۰ واحد خبازی در سطح استان وجود دارد، گفت: کارخانجات آرد استان بصورت سه شیفت در حال تهیه آرد  بوده و شرکت‌های حمل و نقل هم با تجهیز تمامی ماشین آلات خود حتی در دورترین نقاط و  روستاهای سخت‌گذر هم مشغول به خدمت رسانی هستند.

سپری از تولید و توزیع روزانه بیش از ۱۵۰ تن مرغ گوشتی در استان خبر داد و اظهار داشت: این میزان تولید علاوه بر مصرف در داخل استان، به استان‌های همجوار نیز صادر می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از تامین کالاهای اساسی در مراکز دهستان‌ها در فروشگاه‌های اترک خبر داد و یادآور شد: برنج، روغن و شکر ومابقی  اقلام مصرفی خانوارها به طور مداوم به فروشگاه‌ها ارسال شده تا باتوجه به بحران سرما، کولاک و بارش های فراوان کمبودی مشاهده نشود.

کردستان یک میلیون و ۱۷۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که از این میزان سالانه ۷۷۳ هزار هکتار آن به زیرکشت محصولات زراعی می رود و ۳۵۰ هزار هکتار آن هم آیش بوده و ۵۲ هزار هکتار را هم باغات تشکیل داده است.

از ۷۷۳ هزار هکتار اراضی زیرکشت محصولات کشاورزی کردستان ۶۷۸ هزار هکتار آن دیم و ۹۵ هزار هکتار آن هم آبی است.

کردستان سه میلیون و ۱۹۹ هزار واحد دامی، ۱۳ میلیون قطعه انواع طیور و ۲۵۷ هزار کندوی زنبور عسل دارد و جمعیت بهره بردار کشاورزی آن ۱۱۵ هزار نفر است که سالانه حدود سه میلیون تُن محصولات کشاورزی تولید می کنند بیش از ۴۰۰ هزار تُن از این میزان مربوط به محصولات باغی و باقی مربوط به بخش زراعت است.

عمده محصول زراعی استان کردستان گندم و عمده محصول تولیدی باغی نیز توت فرنگی با حدود ۶۰ هزار تن در سال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha