آتش سوزی ساختمان مسکونی در تهران ۸ مصدوم و ۴۰ نجات یافته داشت

تهران- ایرنا- حادثه آتش سوزی در پارکینگ یک ساختمان هشت طبقه ۳۹ واحدی در تهران منجر به سوختن ۹ دستگاه خودرو، مصدومیت هشت نفر و نجات بیش از ۴۰ نفر از ساکنان این مجتمع مسکونی شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ساعت ۵۹ دقیقه بامداد این حادثه آتش سوزی در خیابان پاسدار گمنام، خیابان ملاپور به سامانه ۱۲۵ اعلام و در مدت زمان چهار دقیقه ماموران چهار ایستگاه آتش نشانی به همراه تشک نجات، خودرو تجهیزات تنفسی و بالابر به محل حادثه رسیدند.

سید جلال ملکی افزود: آتش در پارکینگ این مجتمع مسکونی روی داده بود و زمانی که آتش نشانان به محل رسیدند آتش به ۹ دستگاه خودرو سرایت کرده بود و دود حاصل از این آتش سوزی به طبقات راه یافته بود.

وی با بیان اینکه برخی از افراد ساکن در این مجتمع از طریق بالکن و پنجره ها از آتش نشانان تقاضای کمک می کردند گفت: در مرحله اول آتش نشانان از طریق بلندگوهای دستی این افراد را دعوت به آرامش کردند و همزمان با خاموش کردن آتش وارد طبقات شدند ابتدا در پشت بام این ساختمان را باز کردند و حدود ۴۰ نفر از افراد را به پشت بام منتقل کردند که چند نفر نوزاد نیز در بین این افراد بود.

ملکی ادامه داد: افرادی نیز در این حادثه دچار دودگرفتگی شدند که با استفاده از دستگاه های تنفسی دستی آتش نشانان این افراد را به عوامل اورژانس تحویل دادند.

وی خاطرنشان کرد: پس از دقایقی آتش بدون تلفات جانی مهار و پس از تخلیه دود و لکه گیری آتش نشانان بدون مصدومیت به این عملیات پایان دادند.

ملکی علت این آتش سوزی را در دست بررسی کارشناسان آتش نشانی اعلام کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha