۶ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۴
کد خبرنگار: 5210
کد خبر: 84626882
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شهردار ابرکوه : ۶۴ درصد بودجه امسال صرف عمران شهری شد

یزد - ایرنا - شهردار ابرکوه گفت: ۹۲ درصد بودجه ۲۱۰ میلیارد ریالی عمرانی امسال این شهر به عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری استان یزد تاکنون محقق شده است که ۶۴ درصد آن صرف، تکمیل ،تجهیز و ساخت طرح های در دست اجرا شد.

 خلیل اکرمی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا بدون اشاره به تعداد طرح ها و پروژه های عمرانی اظهارکرد: همچنین امسال از ۹۰ میلیارد ریال بودجه جاری شهرداری ۷۰ درصد آن تاکنون پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری با تعامل با اعضای شورای شهر و مجموعه شورای اداری شهرستان به دنبال توسعه و عمران شهری است ، ساخت و سازهای غیر مجاز را یکی از چالش های عمده شهر دانست و از  شهروندان خواست قبل از هرگونه اقدام به خرید، فروش ، زمین و یا سایر سازه ها از شهرداری استعلام و نسبت به رعایت استانداردهای ساختمانی اقدام کنند. 

شهردار ابرکوه مهمترین مشکل مالی و درآمدی این مجموعه را نبود منابع و درآمد پایدار عنوان کرد و ساخت بوستان حاشیه ای امام علی (ع)، پروژه های بازآفرینی، بهسازی معابر شهری (روکش، زیرسازی و آسفالت) ، تکمیل پارک غدیر، پیاده روسازی، توجه به امور فرهنگی، اجتماعی و همچنین بهبود وضعیت خدمات شهری و توسعه فضای سبز را از برنامه های شهرداری برشمرد.

این مسئول با تاکید بر اینکه مشارکت مردم در عمران و آبادی شهر بسیار تاثیرگذار است خاطرنشان کرد: شهروندان ابرکوه با پرداخت به موقع عوارض خود ، در سرعت بخشیدن به عمران شهری مشارکت جدی داشته باشند.

اکرمی بابیان اینکه ۳۰۰ هکتار محدوده شهر ابرکوه را بافت فرسوده، تاریخی و ارزشمند تشکیل می‌دهد خاطرنشان کرد: با توجه به ارزش بافت تاریخی و منحصر به فرد بودن آن ، مردادماه سال ۱۳۹۵، ۱۶۲ هکتار آن با شماره ۳۱۵۲۶ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: ابرکوه، منزلگاه کاروانیان جاده ابریشم با بیش ازچهار هزار سال قدمت ، دارای ۴۰۰ اثر تاریخی، فرهنگی و چشم اندازهای طبیعی است .

ابرکوه از ۲ بخش مرکزی و بهمن تشکیل شد و شهرهای ابرکوه و مهردشت دارد و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفر در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد و در مسیر جاده اصلی یزد  - شیراز قرار دارد و فاصله آن تا شیراز ۳۰۰ کیلومتر و تا اصفهان ۲۸۰ کیلومتر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha