رنگ کرونایی چهار شهر مازندران در کمتر از ۴۸ ساعت زرد شد

ساری- ایرنا- پس از گذشت تنها ۴۸ ساعت از دیده شدن رنگ زرد در نقشه کرونایی مازندران تعداد شهرستان های زرد کرونایی از یک به عدد چهار شهرستان افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، براساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک که امروز چهارشنبه اعلام شد ، چهار شهرستان مازندران شامل رامسر ، بابل ، ساری و سوادکوه در وضعیت زرد و ۱۸ شهرستان دیگر استان در وضعیت  آبی کرونایی قرار گرفتند.

در ارزیابی که روز دوشنبه چهارم بهمن منتشر شده بود  پس از گذشت ۱۵ روز از آبی شدن رنگ کرونایی سراسر استان مازندران ، رنگ زرد کرونایی با تغییر وضعیت کرونایی عباس آباد به این استان بازگشت. ولی در حال حاضر بر اساس آخرین جمع بندی اپلیکیشن ماسک از وضعیت کرونایی مازندران شهرستان عباس آباد باردیگر به رنگ آبی کرونایی در آمد.

شهرستان رامسر که قبل از شیوع امیکرون به عنوان آخرین شهر مازندران از وضعیت زرد کرونایی خارج شده بود ، با گذشت ۱۵ روز مجددا  وارد وضعیت خطر متوسط کرونایی شد.

شهرستان بابل نیز در حالی از وضعیت آبی خارج شد که روز گذشته معاون بهداشتی علوم پزشکی بابل از افزایش ۶۰ درصدی آمار بیماران بستری در بابل  طی ۱۰ روز گذشته خبر داده بود. این شهرستان آخرین بار در تاریخ پنج آذر ماه از وضعیت زرد خارج شد و تا کنون به مدت ۲ ماه در وضعیت آبی کرونایی قرار داشت.

همچنین طبق این ارزیابی شهرستان های ساری و سوادکوه نیز با سپری کردن بیش از دو ماه ثبات کرونایی  از امروز از وضعیت آبی کرونایی خارج شدند و به رنگ زرد کرونایی در آمدند.

در حالی چهار شهرستان مازندران به رنگ زرد کرونایی در آمدند که نگرانی ها از شیوع افسارگسیخته امیکرون  و پیک ششم در استان افزایش یافته است و بنا به گفته علوم پزشکی مازندران  میزان مراجعان سرپایی افراد مشکوک به کرونا نسبت به ۲ هفته اخیر سه برابر شده است. 

 هم اکنون شهرستان‌های آمل،  بابلسر، میاندورود، ، نکا، بهشهر، گلوگاه، سیمرغ، قائم‌شهر، جویبار، فریدونکنار، محمودآباد، کلاردشت، عباس آباد، نوشهر، چالوس، نور ، سوادکوه شمالی و تنکابن در وضعیت آبی کرونایی   قرار دارند.

این نقشه رنگ بندی تنها براساس روند بستری است.رنگ زرد به معنای خطر متوسط محسوب می شود. مناطقی که با این رنگ مشخص می شوند به این معناست که در آنجا بستری روزانه کرونایی در بیمارستان ها بین چهار تا ۶ نفر از میان هر یکصد هزار نفر جمعیت است.

رنگ آبی در فرهنگ ستاد مقابله با کرونا به معنی خطر کم است. این رنگ به مناطقی داده می شود که آمار بیماران کرونایی بستری روزانه در آنجا ۲ نفر به ازای هر یکصد هزار نفر جمعیت باشد.

بر اساس اعلام دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل در شبانه روز گذشته آمار مجموع بستری‌های کرونایی استان با ۹۴ بیمار جدید به ۳۱۴ نفر رسید. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha