ورود سامانه بارشی در البرز هلال احمر را به آماده باش درآورد

کرج - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز اعلام کرد که با توجه به هشدار هواشناسی در خصوص ورود سامانه بارشی به استان ، نیروهای امدادی برای خدمات رسانی در جاده های البرز به حالت آماده باش درآمدند.

محمد باقر خلفی روز  چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  تیم‌های امداد و نجات، کوهستان و سیلاب برای هرگونه حوادث احتمالی و کمک به آسیب دیدگان در پایگاه‌های امدادی آماده خدمات رسانی هستند.

وی  بیان داشت: اکنون ۱۶ پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار بین شهری و مراکز شعب  استان البرز به صورت شبانه روزی فعالیت دارند.

وی ضمن درخواست از رانندگان برای  رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و  پرهیز از هرگونه شتاب زدگی به ویژه در مسیرهای کوهستانی گفت : مسافران در صورت نیاز  امداد جاده ای باسامانه ۱۱۲ هلال احمر تماس حاصل نمایند.

خلفی یادآورشد که با توجه به هشدارهای مکرر سازمان های امدادی  و هواشناسی  مبنی برورود سامانه بارشی و پرهیز ازسفرهای غیرضروری ، متاسفانه برخی شهروندان بدون توجه به این هشدارها سبب مشکلات و اختلال برای  ماموریت ها می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط جوی و هشدارهای هواشناسی مبنی بر کاهش دما و سامانه بارشی ، از هرگونه طبیعت گردی دراین شرایط خودداری شود.

۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه‌های استان البرز است و در زمان تعطیلی‌ها بر میزان ترافیک در یک‌هزار و۵۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی این استان افزوده می‌شود.

مدیر کل هواشناسی البرز نیز پیش تر اعلام کرد: بررسی نقشه های پیش یابی هوا حکایت از ورود سامانه جدید بارشی و کولاک برف، کاهش دما و یخبندان تا پایان هفته جاری در البرز دارد.

آرش بهاروند احمدی گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از فعالیت سامانه بارشی و سرد از اواخر وقت امروز چهارشنبه تا صبح جمعه هفته جاری  (  پیک بارش پنجشنبه عصر و شب) در منطقه البرز مرکزی است.

وی ادامه داد: طی این مدت به ویژه ارتفاعات و جاده های کوهستانی منطقه طالقان و آسارا و جاده کرج - چالوس رخداد رگبار و کولاک ساعتی برف، سقوط بهمن و ریزش سنگ پیش‌بینی می‌شود.

این مسوول بیان داشت:  کولاک برف و وزش باد نسبتا شدید، کاهش دما و یخبندان  از مخاطرات این سامانه بارشی است، ضمن آنکه  اختلال تردد به دلیل کولاک موقت برف، یخبندان و لغزندگی سطح جاده، سقوط بهمن نیز دور از انتظار نخواهد بود.

مدیر کل هواشناسی البرز به مسافران توصیه کردکه از تردد درجاده‌های کوهستانی مانند جاده کرج - چالوس و ارتفاعات طالقان به علت احتمال سقوط بهمن و ریزش سنگ خودداری نمایند، همچنین رانندگان وسایل ایمنی مانند زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی حین گذر از ارتفاعات و جاده های کوهستانی به همراه داشته باشند.

مدیر کل هواشناسی اظهارداشت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی کوهنوردان از هرگونه صعود به ارتفاعات و قلل البرز مرکزی خودداری نمایند.

بهاروند احمدی تاکید کرد: با توجه به میزان حجم برف انباشته و موج بارشی یاد شده و نوسانات دمایی تا روز سه شنبه هفته آینده سقوط بهمن و ریزش سنگ در ارتفاعات و جاده های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha