۶ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۵:۴۴
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84626830
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

صنعا در کمتر از سه ساعت ۲۰ بار بمباران شد

تهران- ایرنا- نیروهای ائتلاف متجاوز به یمن با شدت حملات خود علیه مردم این کشور در کمتر از سه ساعت، ۲۰ بار صنعا و حومه آن را بمباران کردند.

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا به نقل از شبکه المسیره یمن، جنگنده‌های نیروهای متجاوز ائتلاف به سرکردگی عربستان سه‌شنبه شب در کمتر از سه ساعت ۲۰ بار صنعا پایتخت یمن و مناطق اطراف آن را بمباران کردند.  

این شبکه خبری یمن افزود: جنگنده‌های عربستان و امارات بامداد امروز چهارشنبه برج‌های مخابراتی در مجاورت دانشگاه استان «ذمار» را هدف قرار دادند.  

بر پایه این گزارش، جنگنده‌های نیروهای ائتلاف متجاوز همچنین برج مخابراتی در «جبل عزان» و برج مخابراتی در «جبل عیوه» در شهرستان عتمه را هدف قرار دادند.  

المسیره خاطرنشان کرد که جنگنده‌های دشمن متجاوز روز گذشته برج‌های مخابراتی در منطقه الکمیم در شهرستان الحدا را طی چهار نوبت بمباران کردند.

بمباران پیاپی زیر ساخت‌های مخابراتی یمن طی روزهای اخیر نشان می‌دهد که ائتلاف متجاوز حمله به زیرساخت‌های مخابراتی این کشور را در دستور کار خود قرار داده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.  

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha